Pancu ‘Beşiktaş ve taraftarları kalbimde kalacak’

Rapid Bükreş'le sözleşme imzalayan Beşiktaş'ın eski Romen futbolcusu Daniel Gabriel Pancu, Beşiktaş ve taraftarların her zaman kalbinde olacağını söyledi.

Pancu, 200-2002 yıllarında Rapid Bükreş takımında giydiği 19 numaralı formayı seçerken,
Moldovan ise 99 numaralı formayı ‘Rapid adına 99 gol atma dileğiyle’ giydi.
Bükreş Crown Plaza Otelinde bir basın toplantısı düzenleyen Rapid Bükreş Teknik Direktörü Razvan Lucescu, Pancu ve Moldovan’ın transferleri ile ilgili açıklamalarda bulundu. Her iki oyuncunun takım için büyük kazanç olduğunu ve beklentilerini karşılayacağını umduğunu söyleyen Lucescu, “Bu transferlerle artık Rapid büyük bir güç olabilir. Sonbahardaki maçlarda her takımla mücadele edebileceğimizi gösterdik. Avrupanın güçlü takımlarından Feyenoord’u eledik. Bu başarılar daha büyük şeyler yapabileceğimizi gösterdi. En önemlisi şu an ulaştığımız başarıyı muhafaza etmek.” dedi.

-Pancu kalede oynayacak!-

Lucescu ‘Pancu’yu hangi mevkide oynatacağı?’ sorusuna ise esprili bir şekilde, “Pancu iyi bir yedek kaleci olabilir. Ne yazık ki, UEFA’da Hertha Berlin maçında oynama hakkı yok” cevabını verdi.
-Yanlış transferler yüzünden işler ters gitti-
Basın toplantısının ardından CİHAN muhabirinin sorularını yanıtlayan Pancu ise, Beşiktaş’ta 3.5 yıl geçirdiğini, bu sürede son teknik director Tigana dahil herkesle iyi geçindiğini belirterek şu değerlendirmede bulundu: “Beşiktaş’ta bazı yanlış transferler yüzünden işler biraz ters gitti. Ben de bu süreçte motivasyonumu kaybettim”.
Pancu, değişiklik ihtiyacından dolayı Beşiktaş’tan ayrılmayı uygun gördüğünü ifade ederek, “Beşiktaş ve taraftarları her zaman kalbimde kalacak. Yazın Beşiktaş’a dönmem gerekiyor. O zaman sakin kafayla her şeyi daha iyi değerlendiririz.” dedi.
“Doğduğum kulübe döndüğüm için çok mutluyum” diyen Pancu, “Burada en az 3.5 yıl oynamak istiyorum. Yeni arkadaşlarımla çabucak kaynaşırız. Ligin başlamasına daha 7 hafta var. Her bakımdan kendimi toparlayabilirm. Artık sahada konuşacağım.” diye konuştu.
Rapid takımına gelmekle hiçbir şey kaçırmadığını, tam tersine UEFA’da elenenin Beşiktaş olduğunu hatırlatan Pancu, Al-İttihad takımına transferine ilişkin soruya ise, “Orada işler karışıktı. Rapid’e gelmekle ne kadar para kaybettiğimin farkındayım. Ama burada futbol olarak daha büyük kazancım olacak.” yorumunu yaptı.
Eski Fenerbahçeli Moldovan da basın toplantısında yaptığı açıklamada, “Rapid Bükreş benim gerçekten hoşuma giden tek ekip idi. Sahada konuşacağım, gücümün yettiğince takıma yararlı olacağım.” dedi.