Panter sahalara geri döndü

Türkiye A Milli Futbol Takımı ve Galatasaray'ın unutulmaz kalecilerinden Hayrettin Demirbaş, 47 yaşında tekrar yeşil sahalara döndü.

Kaleci antrenörü olarak çalışan Hayrettin, hangi kulüp için ve niçin yeniden kaleye geçiyor? İşte yanıtı:

Hayrettin’in, 3. Lig’e çıkmak için mücadele veren Niğdespor’a transferinde, Acun Ilıcıla’nın “Devler Ligi” adlı televizyon programında yayınlanan maçlar önemli rol oynadı. Bu kararı vermesinde 51 Niğdespor Başkanı İdris Turgut ve Teknik Direktör Cevdet Sancaklı’nın etkili olduğunu söyleyen Demirbaş, “Cevdet hoca kaleci bulamayınca, ‘Sen benim eski arkadaşımsın. Rahat oynarsın.’ dedi. Ben zaten her gün sporun içindeyim, tenis oynuyorum. Gençlere örnek olur düşüncesiyle teklifi kabul ettim. Bu yaşta bu mutluluğu yaşamak çok güzel.” şeklinde konuştu. Hayrettin, yeşil çimlerin kokusunu özlediğini, hayatında son defa bu mutluluğu yaşamanın tarif edilmez bir duygu olduğunu söyledi. Yeni takımıyla 10 gündür Antalya’da kampta olan Hayrettin, bu ay Niğde’de iki maça çıkacak. Bunları kazandıkları takdirde takım olarak 3. Lig’e yükselme mücadelesine katılacaklar.

Hayrettin Demirbaş, 1980 ile 1985 yılları arasında Altay’da oynadıktan sonra adını, Galatasaray tarihine “Ostrava Panteri” olarak yazdırdı. Teknik Direktör Karl Heinz Feldkamp’la iki defa lig şampiyonluğu yaşayan Demirbaş, daha sonra Vanspor, Zeytinburnu ve Ağrıspor’da top koşturdu. Kaleci antrenörü ve teknik direktör olarak ise Bucaspor, Erzurumspor, Nazilli Belediye ve Belediye Bingölspor’da çalıştı.