Papa’dan depremzedelere taziye

Roma Katolik Kilisesi'nin lideri Papa 16. Benediktus, Elazığ'daki deprem felaketiyle ilgili olarak taziye dileğinde bulunarak, uluslararası camiadan felaketzedelere yardım elini uzatmalarını istedi.

Papa 16. Benediktus, Vatikan’da bugün genel kabul merasimi sırasındaki vaazının ardından yaptığı çağrıda, “Türkiye’deki son deprem felaketinden zarar görenlerin ve ailelerinin yanındayım. Onların her birine dua ederken, uluslararası camiayı da yardım faaliyetlerine hızla ve cömertçe katkı sunmaya çağırıyorum” dedi.

Alman Papa, Türkiye’deki deprem felaketine değinmesinin ardından, Nijerya’da Hristiyanlar ile Müslümanlar arasındaki çatışmalara da dikkati çekti.

Roma Katolik Kilisesi’nin lideri 16. Benediktus, Nijerya’daki çatışmalarda savunmasız çocukların da hayatlarını yitirdiğini söyledi.

Papa, “Ülkedeki sivil ve dini yetkililere seslenerek, halkın güvenlik ve barış içinde bir arada yaşaması için gerekeni yapmalarını diliyorum. Oradaki din adamlarımız ve inananların yanında olduğumu belirterek, güçlerini ve umutlarını koruyup uzlaşının somut tanıkları olmayı başarmalarını temenni ediyorum” diye konuştu.