Papağan Kelime-i Şehadet getirirse…

Ankara'da eski bir boksöre ait Osman Kaptan ismindeki papağan; Kelime-i Şehadet getiriyor, hayvan taklidi yapıyor ve yaşadığı evin telefonunu ezberden söylüyor.

Sincan’da yaşayan Orhan Çapur’a ait Osman Kaptan isimli papağanın marifetlerini görenler hayrete düşüyor. Çünkü bu papağan türlerinden çok farklı. ”Eşhedü Enla İlahe İllahlah” diyerek kelime-i şehadet getiriyor ve ”Bismillah”, ”Allah” kelimelerini zikrediyor. Osman Kaptan, yedi haneli ev telefonunu da ezberden söyleyerek görünleri hayrete düşürüyor. Osman Kaptan’ın dinlediği sabah ezanından kelime-i şehadet getirmeyi öğrendiği tahmin ediliyor.

Osman Kaptan’a gözü gibi bakan Orhan Çapur, ”Papağanı dört yıl önce satın aldım. Kendisine Osman Kaptan ismini taktım. Bu şekilde Kelime-i Şehadet getirdiğini görünce çok duygulandım. Bana kimsenin inanmayacağını düşünüp kafesin önüne bir kamera kurarak söylediklerini kaydettim. Papağanıma iyi bakacağını düşündüğüm ve 50 bin YTL verecek kişiye satmayı düşünüyorum” dedi.

Kelime-i Şehadet getiren papağanın varlığının öğrenilmesinin ardından eve bir çok kişinin geldiği yada telefon açarak bilgi almaya çalıştığı öğrenildi.