Parkta oynayan çocuklar saçmaların hedefi oldu

İzmir'in Narlıdere İlçesinde iki genç arasında çıkan silahlı kavga sonucu bir kişi av tüfeğiyle yaralanırken etrafa dağılan saçmalar nedeniyle parkta oyun oynayan üç küçük çocuk yaralandı.

Edinilen bilgiye göre, olay gece 21.30 sularında Narlıdere Dokuz Eylül Parkı içinde meydana geldi. Kadir Akman (18) ile Erkan Bora (18) arasında bilinmeyen bir nedenden dolayı tartışma başladı. Daha öncede aralarında anlaşmazlık bulunan şahısların tartışması kısa sürede kavgaya dönüştü. Erkan Bora’nın attığı tokatı hazmedemeyen Kadir Akman evine giderek babası Mehmet Akman’a ait av tüfeğini aldı. Av tüfeğiyle kavganın başladığı yere geri dönen Akman, sağa sola ateş ederek parkı savaş alanına çevirdi. Kavga ettiği Erkan Bora’yı, açtığı ateş sonucu ayaklarından vuran Akman, av tüfeğiyle rastgele ateş etmeye devam etti.

Bu sırada olaydan habersiz parkta oyun oynayan çocuklar ise ne olduğunu anlayamadı. Av tüfeğinden çıkan saçmalar parkta oyun oynayan Zeki Güneş (7) ve kardeşi İbrahim Halil Güneş (5) ile Aykurt Kasaboğlu (4) isimli çocukların vücutlarının çeşitli yerlerinden yaralanmasına neden oldu. Olayın ardından yaralanan 3 çocuk ve Erkan Bora kaldırıldıkları Dokuz Eylül Hastanesinde tedavi altına alındı. Oto tamircisi Kadir Akman olayın ardından yakalanarak gözaltına alındı. Tedavi altına alınan yaralıların hayati tehlikesinin bulunmadığı bildirildi.