Pasta yüzünden kocasını öldürdü!

Borçlarını ödemekte zorlanan adam ardında 8 yetim bıraktı.

Van’da kocasıyla tartışan A.T., 17 yıllık eşini bıçaklayarak öldürdü. Kocasının ev yaptırdığı için borçlandığını ve psikolojisinin bozulduğunu söyleyen A.T., çocuklarına pasta yaptığı için eşinin tepki gösterdiğini ve tartıştıklarını söyledi. Cezaevine gönderilen kadın geride en küçüğü 2 aylık, en büyüğü 14 yaşında 8 çocuğunu bıraktı.

Van’da yaşayan 30 yaşındaki A.T., 17 yılık eşi Sait T.’yi bıçaklayarak öldürdü. A.T., savcılıkta verdiği ifadesinde, eşinden sürekli şiddet gördüğünü söyledi. Yeni ev yaptırdıkları için eşinin borçlandığını ve psikolojisinin bozulduğunu belirten A.T., “Borçları vardı. Bunalıma girmişti, sürekli beni dövüyordu. Mutfakta çocuklarıma pasta yapıyordum. Büyük oğlumdan bakkaldan yumurta almasını istedim. O da benim borçlarım var sen pasta yapıyorsun dedi ve tartıştıktan sonra beni dövünce ben de onu bıçakladım” dedi.

“BENİ VE ÇOCUKLARIMI DÖVÜYORDU”

Karşıyaka Mahallesi’ndeki evinde eşini öldürdükten sonra, polisi arayıp teslim olan A.T., geride en küçüğü 2 aylık, en büyüğü 14 yaşında olmak üzere 8 çocuk bıraktı. Teslim olduktan sonra ifadesi alınan A.T., eşinden sürekli olarak şiddet gördüğünü ileri sürdü. A.T., “Ben ve çocuklarım kendisinden sürekli olarak şiddet görüyorduk. Hayat çekilmez hale gelmişti. Kavga etmediğimiz, dayak yemediğim gün kalmamıştı. Kendisi ile birlikte bizleri de bunalıma sokmuştu. Eve hiçbir şey almıyor, bizleri de sefalet içinde bırakıyordu” dedi. Emniyet ve savcılıkta verdiği ifadesinin ardından mahkemeye sevk edilen A.T., tutuklanarak Van M Tipi Kapalı Cezaevi’ne konuldu.