Patlamada hayatini kaybeden Ömer Akcura’nin cenazesi topraga verildi

ISTANBUL - Beylikdüzü'nde geçen hafta çöp konteynerine birakilan bombanin patlamasi sonucu agir yaralanan ve tedavi gördügü Istanbul Tip Fakültesi Hastanesi'nde dün yasamini yitiren Ömer Akcura'nin (23) cenazesi Istanbul'da topraga verildi.

Ömer Akcura’nin Mimarsinan Merkez Cami’nde kilanan cenaze namazina, Mimarsinan Belde Belediye Baskani Cuma Bozgeyik, Istanbul Vali Yardimcisi Abdullah Selim Parlar, ailesi, yakinlari ve is arkadaslari katildi. Cenazenin camiye getirilisi sirasinda Akcura’nin yakinlari gözyaslarini tutamadi. Büyükçekmece Müftüsü Fahri Saglik’in kildirdigi cenaze namazinin ardindan Akcura’nin naasi Mimarsinan Mezarligi’na götürülerek defnedildi. Defin isleminin tamamlanmasindan sonra baba Hüseyin Akcura ve agabeyi Hasan Akcura, taziyeleri kabul etti.

Tedavi sirasinda kendilerine yardimci olan herkese tesekkür eden Akcura ailesi, maddi konularda çikardigi zorluk nedeniyle Istanbul Tip Fakültesi Hastanesi yetkililerine ise sitem etti. Baba Hüseyin Akcura, hastaneden memnun olmadiklarini dile getirirken, agabey Hasan Akcura, “Anlatilacak gibi degil ki hangi birini anlatalim” dedi. Hastanenin dekanina valilikten telefon açildigini anlatan Hasan Akcura, “Allah razi olsun. Vali 20 tane yardimcisini bizim isimizi kolaylastirmak için görevlendirdi. Büyükçekmece Kaymakami, Mimarsinan Belediye Baskani ve yeni girdigi isyeri her türlü yardimi sagladi.” diye konustu.

Tüm çabalara ragmen hastanenin dekanliginin ‘biz sadece parayi taniriz’ dedigini ileri süren Akcura,”Valilik defalarca ulasmaya çalisti dekanliga. ‘Biz tanimiyoruz’ dediler. Yani bize paramizi göstersinler, biz verecegiz diye yazi göndersinler diye prosedürler çikardilar. Yogun bakimdaki hastamizi içerdeki limitimiz dolmus diye koridorda beklettiler. ‘Para getirin’ dediler. Biz para getirine kadar o orada kaliyordu. Biz para getirdikten sonra içeri aliyorlardi. Orada çok büyük bir sirket kurmuslar, insanlari sömürmekten ve orada ögreci yetistirmekten baska birsey yapmiyorlar.” seklinde konustu.

“Maddi sikintilar nedeniyle eksik tedavi uygulanmasi söz konusu mu?” seklindeki soruya Akcura, “Bilmiyorum artik. Allah’la onlarin arasinda, onlar içerdeydi. Yogun bakima biz giremiyorduk.” seklinde cevap verdi. Akcura, ‘hastane hakkinda dava açacak misiniz?’ sorusunu ise yanitsiz birakti.