Patlamadan sıcak gelişmeler!

Mayın patlamasıyla yaralanan 3 çocuk helikopterle Erzurum'a sevk edildi.

Alınan bilgiye göre, bugün saat 15.30 sıralarında Çetenli köyü Ziyaret Karakolu mevkiinde hayvanlarını otlatan aynı aileden 5 çocuk mayın patlaması sonucu yaralandı. Doğubayazıt’ta yapılan ilk müdahaleden sonra Ağrı Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Selim (12), Adem (11), Salih (10) Ülgen isimli çocuklar, yapılan ilk müdahaleden sonra askeri helikopter ile Erzurum’a gönderildi.

VALİ AKPINAR: PATLAYICI MADDENİN CİNSİ BELLİ DEĞİL

Ağrı Devlet Hastanesi’nde ağır yaralı 3 çocuğu ziyaret eden Vali H. İbrahim Akpınar çocukların sağlık durumu hakkında bilgi aldı.

Daha sonra basın açıklaması yapan Vali Akpınar, patlayıcı maddenin cinsini bilmediklerini söyledi. Vali Akpınar, “Patlayıcı maddenin patlaması sonucu 3 çocuk ağır olarak yaralandı. Şu an yaralılar tedavi ediliyor. Mayınların patladığı bölgenin askeri bölge olup olmadığını tam olarak bilmiyoruz. Konu ile ilgili geniş çaplı çalışmalar başlattık.” dedi.

HER YIL AYNI BÖLGEDE MAYIN PATLAMASI OLUYOR

Çobanlık yapan 5 çocuk, hayvanlarını otlatmak üzere gittikleri yaylada mayınla oynamaları sonucu mayın aniden patladı. 5 çocuktan 3’ü ağır şekilde yaralandı. Durumu ağır olan 3 çocuk askeri helikopter ile Erzurum’a sevk edildi.

Köylülerin verdiği bilgiye göre her yıl aynı bölgede mayın patladığı ifade ediliyor. İsminin verilmesini istemeyen bir köylü, “Her yıl aynı bölgede çocuklar mayın patlatıyorlar. Geçen yıl da mayın patladı bir çocuk öldü. Ondan önce yine mayın patladı. İnşallah daha geniş güvenlik önlemleri alınır.” diye konuştu.