Patlayan ses tesirli el bombasının terörle bağlantısı yokmuş

Eskişehir'de, bir evin önünde meydana gelen ses tesirli el bombasının patlamasının, terörle ilgili değil husumet kaynaklı olduğu kaydedildi.

Eskişehir’de, bir evin önünde meydana gelen ses tesirli el bombasının patlamasının, terörle ilgili değil husumet kaynaklı olduğu kaydedildi.

Eskişehir’de Deliklitaş Mahallesi Saim Günal Sokak No 5 önünde meydana gelen patlamaya, söz konusu evin önüne bırakılan ses tesirli el bombasının neden olduğu öğrenilirken, polis olayla ilgili çalışma başlattı. Olayın terörle ilgili değil husumet kaynaklı olduğu kaydedildi.

Alınan bilgiye göre, Eskişehir’in Merkez Odunpazarı ilçesi Deliklitaş Mahallesi Saim Günal Caddesi No 5 önünde akşam saatlerinde bir patlama meydana geldi. Patlamanın etkisiyle çevredeki binalar zarar gördü. Evlerin camları kırıldı. Çevre halkı büyük panik ve heyecan yaşadı. Olayda herhangi can kaybı ve yaralanmanın olmaması herkesi rahatlattı. Büyük bir gürültü ile meydana gelen patlama sonrası bölgeye polis ve itfaiye ekipleri sevk edildi.

Patlamanın, 2 Haziran’daki Gezi Parkı olayları sırasında dövülerek öldürüldüğü ileri sürülen Ali İsmail Korkmaz’ın davasının Kayseri’ye alınması nedeniyle düzenlenen yürüyüş sırasında meydana gelmesi büyük bir panik oluşturdu. Olay yerine çok sayıda polis, itfaiye ve sağlık ekibi sevk edildi. Polis, kısa sürede olay yerine gelerek güvenlik tedbiri aldı. Sokağa giriş çıkışlar durduruldu. Yapılan ilk incelemede, patlamaya, sokağa bırakılan ses tesirli el bombasının neden olduğu kaydedildi. Ancak, olayın terörle bir bağlantısının olmadığı ve söz konusu sokakta oturan bir aile ile başka bir aile arasındaki husumetten kaynaklı asayiş olayı olduğu belirtildi.

Polis, ses tesirli el bombasının ne amaçla kim tarafından sokağa bırakıldığını belirlemeye çalışıyor. Bunun için polis, bölgedeki güvenlik kameralarını mercek altına aldı. Polis, olay kapsamında zarar gören evlerde de inceleme yaptı. Bazı vatandaşlar ise olay nedeniyle yaşadıkları panikten dolayı bir süre evlerine giremedi. Olayla ilgili büyük çaplı soruşturma sürürken, polisin olayı gerçekleştirenleri tespit ettiği belirtildi.