PAÜ öğrencisi Dünya Odun Kesme Yarışması’nda yedinci oldu

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Spor Bilimleri ve Teknolojisi Yüksekokulu Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü son sınıf öğrencisi Hüseyin Aldı, Almanya'da düzenlenen Dünya Odun Kesme Yarışması'nda Avrupa üçüncüsü ve dünya yedincisi oldu.

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Spor Bilimleri ve Teknolojisi Yüksekokulu Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü son sınıf öğrencisi Hüseyin Aldı, Almanya’da düzenlenen Dünya Odun Kesme Yarışması’nda Avrupa üçüncüsü ve dünya yedincisi oldu. Genellikle orman ve ağaç işlerinde çalışanların katıldığı, Stuttgart şehrinde yapılan, 23 ülkeden 150 sporcunun mücadele ettiği yarışmada Türkiye ekibinde yer alan Aldı, katılan tek öğrenci oldu.

Hüseyin Aldı, yaptığı açıklamada, “Bu spor dünyada 1980 yılından itibaren, Türkiye’de ise iki yıldır yapılıyor. 2011’deki Türkiye seçmelerinde, bin kişi arasından birinci oldum. Türkiye olarak bu sporun tarihinde, ilk senesinde hazırlanıp dünya şampiyonasına giden ilk ekibiz. Bu şampiyonaya, genellikle orman ve ağaç işleriyle uğraşan kişiler katılıyor. Yarışan tek öğrenci bendim. Öğrenci olduğumu duyanlar şaşırıyorlardı.” dedi.