Peeling ile cildinizi yaza hazırlayın

Kadınlar bugünlerde kış ayları boyunca gerek soğuk, gerekse kirli hava ve diğer etkenlerle yıpranan ciltlerine bakım yaptırarak yaza hazırlanmaya çalışıyorlar.

Alman Hastanesi Dermatoloji Uzmanlarından Dr. Belma Bayraktar, cilde uygulanan darbeli girişimlerin lekeyle sonuçlanabileceğine ve yazın bu lekelerin güneşin etkisiyle koyulaşacağına dikkat çekerek, bayanlara peeling adı verilen cilt soyma yöntemini önerdi

YAŞLANMA ETKİLERİNİ GECİKTİRİR
Peeling işleminin sadece basit bir soyma işlemi olmadığını anlatan Dr. Bayraktar, bu işlemle deri altı destek dokusu olan kolajenin oluşumunun desteklendiğini ve cildin yeniden yapılanma yeteneğinin artırıldığını kaydetti. Peeling işleminin özellikle kış aylarında çeşitli etkenlerle zarar gören cildi onararak yaşlanma etkilerini geciktirdiğini ifade eden Dr. Belma Bayraktar, bu işlemin faydalarını şöyle sıraladı: ‘Peeling işlemi, taze hücre oluşumunun uyarılmasına ve cildin özellikle dış ve iç faktörlerden dolayı zarar görmüş hasarlı üst deri tabakasının yenilenmesi esasına dayanır. Deri yaşayan bir organdır. İlerleyen yaşla birlikte kendisini yenileme gücü azalmaktadır. Peeling işlemi derinin kendisini yenileme sürecini hızlandırır. Deneyimli ve eğitimli uzmanlar tarafından uygulandığında son derece emniyetli bir yöntemdir.