Personeli için hıçkıra hıçkıra ağladı

Edremit Belediyesi Fen İşleri Müdürü, kazada hayatını kaybeden eski personeli için hıçkıra hıçkıra ağladı.

Edremit istikametinden Akçay istikametine seyreden Soner Gülher (29) yönetimindeki 10 N 6741 plakalı motosiklet ile ters istikametten gelen Recep Gündüz (24) yönetimindeki 10 KA 256 plakalı kamyonetin çarpışması sonucu Soner Gülher, olay yerinde feci şekilde can verdi. Kaza sırasında motosiklette bulunan ikinci kişi olarak bulunan İsmail Hamdi Albayrak ise ağır yaralandı. Albayrak, ambulansla Burhaniye Devlet Hastanesi’ne götürüldü. Kazaya karışan araç sürücüsü Recep Gündüz gözaltına alındı.

Olayı duyan Edremit Belediyesi Fen İşleri Müdürü Zülfü Gültekin, eski personelinin kaza yaptığını duyunca olay yerine geldi. Yerde yatan Soner Gülher’in cesedini gören ve gözyaşlarına hakim olamayan müdür Gültekin, son kez Gülher’in yüzünü görmek istedi. Görevliler tarafından gazete ile yüzü kapatılan Gülher’in yüzünü gören Fen İşleri Müdürü, daha fazla dayanamayarak hıçkırıklara boğuldu. Arkadaşlarının yardımıyla güçlükle ayakta duran Gültekin olay yerinden uzaklaştırıldı. Gülher’in evli ve 1 çocuk babası olduğu öğrenildi.

Olay yerine gelen Cumhuriyet Savcısı konu hakkında bilgi aldıktan sonra yerdeki ceset cenaze arabasına konularak Edremit Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Kazada geriye kalan hurdaya dönmüş motosiklet, çevreye saçılmış parçaları ve yerlere dökülmüş sigara tanelerinin yanında, yarısından çoğu içilmiş iki şişe şarap da bulundu.

Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.