Petek Dinçöz adliyeye gelerek ifade verdi

ISTANBUL - Sarkici Petek Dinçöz, bir internet sitesinde yayinlanan röportajinda Kaya Çilingiroglu'na hakaret ettigi gerekçesiyle Cumhuriyet Savcisi'na ifade verdi.

Altinok’un odasinda yaklasik yarim saat kalan Dinçöz, adliye çikisinda “Ifade verdik, delillerimizi sunduk. Gerekli bilgileri avukatim Ömer Durak’tan alabilirsiniz” dedi. Türkiye Engelliler Spor Yardim ve Egitim Vakfi (TESYEV) ile bir problemi olmadigini söyleyen Dinçöz, “Kaya Çilingiroglu ile bazi sorularim vardi. Bu sorularla ilgili delillerimizi sunduk” seklinde konustu.

Avukat Ömer Durak is,e olayin sorusturma asamasinda oldugunu belirterek, “Biraz daha sabirli olursak herkes gerçekleri görecek” dedi.

Isadami Kaya Çilingiroglu, Uçan Kus adli internet sitesinde Petek Dinçöz’le yapilan bir röportajda kendisine hakaret edildigini öne sürerek Istanbul Cumhuriyet Bassavciligi’na suç duyurusunda bulunmustu. Dinçöz hakkinda “yayin yoluyla hakaret” suçundan sorusturma baslatilmisti.

Ünlü assolist röportajda, Çilingiroglu’nun yönetiminde oldugu Türkiye Engelliler Spor Yardim ve Egitim Vakfi’na (TESYEV) yüklü miktarda bagis yapmasina ragmen, karsiliginda düsük miktarda makbuz verildigini öne sürmüstü. Bu gelismenin ardindan Kaya Çilingiroglu, kendisine dolandiricilik imasinda bulunan Petek Dinçöz hakkinda 1 trilyon liralik tazminat davasi açmisti.

Kaya Çilingiroglu düzenledigi basin toplantisinda, Petek Dinçöz’ün toplam 3 milyar 750 milyon liralik bagis yaptigini bunu da kredi kartiyla ödedigini söylemisti. Ödemelerin karsiligi makbuzlarin da vakif kayitlarinda mevcut oldugunu belirtmisti.