Petek Dinçöz beraat etti

Edremit'te Petek Dinçöz'ün, "Doktor Tavsiyesi" adlı şarkısına çektiği klipten dolayı posterlerini yırttıkları gerekçesiyle haklarında dava açtığı Kamu-Sen yöneticileri beraat etti.

Petek Dinçöz’ün hakkında dava açtığı Kamu-Sen Balıkesir İl Temsilcisi Hüseyin Yurdakul, Türk Sağlık-Sen Balıkesir yönetim kurulu üyeleri Ali Rıza Kocatürk, hemşire Aynur Azdak ve Murat Ektaş, Edremit Adliyesi’ne gelerek, avukatları Tuncay Kılıç ve Mustafa Öztürk ile beraber 1. Sulh Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya girdi. Duruşmayı karara bağlayan mahkeme, Kamu-Sen yöneticilerini beraat ettirdi.

Adliye çıkışında bir açıklama yapan Hüseyin Yurdakul, şunları söyledi:

“Petek Dinçöz’ün bize açmış olduğu ve bizim de Petek Dinçöz’e açmış olduğumuz dava bugün sonuçlandı. Petek Dinçöz hanımefendi açmış olduğu davadan kaçmıştır. Yani kendi açtığı davaya girmemiştir, gelmemiştir ve en sonunda açtığı davaya müdahil olmayacağını beyan etmiştir. Madem ki müdahil olmayacaktın, bizi neden bu kadar uğraştırdın, bu davayı neden açtın? Davayı açtıysan, neden karar aşamasına gelen davadan kaçtın? Bu da gösteriyor ki, Türkiye Kamu-Sen ve Sağlık-Sen olarak haklı bir talebin arkasında durmuşuz. Hele hele göz doktoru olan, göz doktoru olmasına rağmen olayları iyi göremeyen Erol Köse’nin söylediği gibi de Türkiye Kamu-Sen ve Sağlık-Sen üyeleri şöhret peşinde koşan insanlar değildir. Bilakis şöhret peşinde koşan Erol Köse’nin ta kendisidir. Kendisi göz doktorudur ama olayları görememektedir. Biz onun gibi özel hayatlarımızı ve aşklarımızı canlı yayında açıklayacak derecede olan insanlar değiliz. Kendisini kınıyoruz ve bize yapmış olduğu o ithamı aynen kendisine iade ediyoruz. Şöhret peşinde koşan sensin, sanatçıları anadan doğma soyan sensin, kendi özel aşklarını evli olmana rağmen canlı yayında açıklamaktan çekinmeyen sensin. Türkiye Kamu-Sen ve Sağlık-Sen olarak sayın Erol Köse bu ithamı da sana iade ediyoruz. Göz doktorusun, bundan sonra bu olayları iyi gör. Petek Dinçöz hanımefendi ise yüreği yetiyorsa posterdeki hemşire elbisesini giysin ve Edremit Devlet Hastanesi’nde bir gün görev yapsın”