Petek Dinçöz davasına devam edildi

Petek Dinçöz'ün "Doktor Tavsiyesi" adlı şarkısına çektiği klipten dolayı posterlerini yırtan Kamu-Sen yöneticileri hakkında açtığı davanın görülmesine Balıkesir'in Edremit ilçesinde devam edildi.

Kamu-Sen Balıkesir İl Temsilcisi Hüseyin Yurdakul, Türk Sağlık-Sen Balıkesir yönetim kurulu üyeleri Ali Rıza Kocatürk, hemşire Aynur Azdak ve Murat Ektaş ile Edremit Adliyesi’ne gelerek, avukatları Tuncay Kılıç ve Mustafa Öztürk ile beraber 1. Sulh Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya girdi.

Haziran ayına ertelenen duruşma çıkışında bir açıklama yapan Hüseyin Yurdakul, “Türkiye Kamu-Sen Balıkesir İl Temsilciliği ve Türk Sağlık-Sen Balıkesir Edremit Şube Başkanlığı’nın sanatçımız Petek Dinçöz ile olan davası sebebiyle bugün adliyedeydik. Kendisinin açmış olduğu davadan üçüncü mahkemeye girdik. Petek Dinçöz bugünkü duruşmada da gördük ki, mahkemenin İstanbul’a yazmış olduğu müzekkereye cevap gelmemiş. Yani Petek Dinçöz hanımefendi açtığı davaya da sahip çıkmadı. Türkiye Kamu-Sen olarak da bizi hasta etti. Dava altıncı aya kaldı. Memurların meslekleriyle ve dertleriyle sonuna kadar ilgileneceğiz ve Petek Dinçöz’ün yapmış olduğu hemşire klibindeki hareketleri ve bu tarzdaki hareketlerini de takip edeceğiz. Mahkeme kapılarından girip çıksak da yılmayacağız, sebatla, sabırla bu davaları devam ettireceğiz. Biz bu konuyu sadece Petek Dinçöz’ün klibini bir tek hemşirelik mesleğine hakaret olarak görmüyoruz. Türkiye Cumhuriyeti’ndeki bizi biz yapan değer yargılarımızın yok edilmesi savaşı gibi görüyoruz bunu. Bugün Türkiye küçük Amerika yapılma peşindedir. Aile yapımız tahrip edilme noktasına gelmiştir, zayıflatılmaktadır” diye konuştu.

Petek Dinçöz’ün yanı sıra ünlü dansöz Asena’nın da bir televizyon kanalında söylemiş olduğu sözlerden dolayı dehşete düştüğünü belirten Yurdakul, “Bir televizyon programında ünlü dansözümüz Asena’nın yapmış olduğu bir konuşma beni dehşete düşürdü. Kendisi ağlayarak, bir dans yarışmasında, (Bugün çok mutluyum. Türk milletine dansözlük mesleğini tanıtmışım) diyor. Anadolu’da bir kız evden kaçıp dansöz olduğu zaman kötü yola düştü diye bilinirdi. Ama bugün maalesef kötü yola düşmenin tam tersi olarak, artık genç kızlarımızın özendiği bir meslek haline getirilmiştir. Bu da Türkiye Kamu-Sen’in nasıl bir olayla mücadele ettiğinin en açık kanıtıdır. Bizler bu mücadeleyle Türk aile yapısına sahip çıkmak istiyoruz. Genç kızlarımızın önüne, Asena’nın yapmış olduğu meslekler, Petek Dinçöz’ün çekmiş olduğu klipler özendirici bir örnek olarak konulmamalı. Bunları esefle kınıyoruz” dedi.

Yurdakul, “Bu davamızın konusuna gelecek olursak, ne Dr. Erol Köse’ye, ne Petek Dinçöz’e ve ne de bunun gibilere, hiçbir üyemizin hakkına hakaret etmeleri için izin vermeyeceğiz. Bu mücadelemiz devam edecek. Buradan Petek Dinçöz hanımefendiye sesleniyorum. Türkiye Kamu-Sen’i ve üyelerini hasta ettiniz” şeklinde konuştu.