Petek Dinçöz’ün davasına Edremit’te devam edildi

Sanatçı Petek Dinçöz'ün "Doktor Tavsiyesi" adlı şarkısına çektiği klipten dolayı Kamu-Sen'in posterini yırtması olayı ile ilgili devam eden davanın ikicisi Balıkesir'in Edremit İlçe Adliyesi'nde görüldü.

Mahkeme sonucunda 11 Nisan’a ertelenen duruşma çıkışında açıklama yapan Türkiye Kamu-Sen Balıkesir İl Başkanı Hüseyin Yurdakul, şunları söyledi:

“Petek Dinçöz’ün doktor tavsiyesi adlı klibine çektiği klip ve bu kilibine çektiği posterde üyemiz olan hemşirelerimizi bir seks objesi olarak gösterdiğinden dolayı hemşirelerimize yapılan hakareti kabul etmeyerek bu posterini yakmış ve yırtmıştık. Bu konu ile ilgili şuan 2. duruşma için buraya geldik. Gördükki Petek Dinçöz, İstanbul’da alınan ifadesinde Türkiye Kamu-Sen ile uzlaşmayacağını ifade etmiş. Bizde buradan Türkiye Kamu-Sen olarak bütün Türkiye’deki üyelerimize sesleniyoruz: Türkiye Kamu-Sen’i karşısına alan ve uzlaşma içerisinde olmayan Petek Dinçöz’ün kasetlerinin ve CD’lerinin üyelerimiz tarafından protesto edilmesini ve alınmamasını tavsiye ediyoruz. Kendisini buradan esefle kınıyoruz ve protesto ediyoruz. Hiç kimsenin sanat yapıyorum adına, kendi reklamını yapmak amacıyla bir mesleği üniformasına hakaret etmeye, saygısızlık göstermeye hakkı yoktur. Bu klip hemşirelerimizi aşağılamıştır, küçük düşürmüştür.”