‘Petrol fiyatlarindaki düsüs devam edebilir’

KOCAELI (CIHAN)-15 Kas 2005 - Tüpras Genel Müdürü Hüsamettin Danis, petrol fiyatlarindaki düsüsün devam edecegini söyledi.

Pakistan’da meydana gelen deprem felaketinde yara alan depremzedeler için Kocaeli’de baslatilan yardim kampanyasina Tüpras’ta katildi. Tüpras’a bagli rafinelerde çalisan isçilerden toplanan 192 bin YTL’yi Genel Müdür Hüsamettin Danis bugün Kocaeli Valisi Erdal Ata’ya takdim etti. Bagisi teslim eden Danis, daha sonra Cihan’in sorularini cevapladi. “Son bir ay içinde petrol fiyatlarinda önemli ölçüde düsüs meydana geldi. Bu düsüs devam edecek mi?” yönündeki soruya, Danis “Düsecek. Nasil çiktiysa öylede düsecek” cevabini verdi. Daha önce petrol fiyatlari yükselirken bunu yavas yavas uyguladiklarini belirten Danis, su anki düsüsün de ayni sekilde devam edecegini söyledi. Danis, Tüpras’in devir islemleri ile ilgili herhangi bir bilgi vermedi.

Öte yanda, Pakistan’daki depremzedeler için simdiye kadar Kocaeli’de 600 bin YTL para toplandi. Vali Ata, yardim için 1.5 milyon YTL hedeflediklerini söyledi.