Petrol Ofisi ismini uluslararası platforma taşıyor

Petrol Ofisi, Formula 1'in bir alt kategorisi olan GP2'da yarışacak 'Petrol Ofisi FMS' takımının sponsoru olarak, ismini uluslararası platforma taşıyacak.

Petrol Ofisi Genel Müdürü Jan Nahum, Formula 1’i Petrol Ofisi vizyonuna giden yolda bir araç olarak belirlediklerini ifade ederek. “Formula 1’e giden yolda isim hakkıyla başladık. Ancak bu yol kolay bir yol değil. Bunun adımları var. Bu adımlardan bir tanesini atmaktayız” dedi.
Petrol Ofisi, GP2’de takım sponsoru oldu. Firma, Formula 1’in alt kategorisi olan GP2 yarışlarında ‘Petrol Ofisi FMS’ ismiyle Türk Pilot Jason Tahincioğlu ile yarışarak, ismini uluslararası platforma taşımayı amaçlıyor. Türk pilot Jason Tahincioğlu ve yine aynı takımda yarışacak olan Giancarlo Fisichella ili Petrol Ofisi Genel Müdürü Jan Nahum’un katılımıyla İstanbul Swis Otel’de düzenlenen basın toplantısında sponsorluğun ayrıntıları kamuoyuna aktarıldı.

Toplantıda söz alan Petrol Ofisi Genel Müdürü Jan Nahum, bir Türk markasının Formula 1 gibi bir olayda seyirci değil oyuncu olması gerektiğini ortaya koyduklarını ifade ederek, “Burada bir Türk markasının dünyaya çıkması gerektiğini global dünyada globalleşen Türkiye’nin arakasında olması gerektiğini düşündük.” şeklinde konuştu. Formula 1’le bir alışveriş içinde olduklarına dikkat çeken Jan Nahum, “Bir taraftan biz sponsorluk yapıyoruz. Bir taraftan da aldıklarımız var. Formula 1’in teknolojik sunumunun bir şekilde bize akatarılmasını istiyoruz. Biz teknolojinin sınırlarının zorlandığı bir otomobil sporunun da bilgi ve deneyemlerinin bizim çalışma ortamına aktarmanın yollarına bakmak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Enerji oyununun adını koyan bir kurum olduklarını öne süran Jan Nahum, buna göre hareket edilmesi gerektiğinin farkına vardıklarını söyledi. Nahum, “Formula 1’in bizim vizyonumuza giden yolda bir araç olarak belirledik. Birlikteliğimizi bunun için pekiştirdik. Formula 1’e giden yolda isim hakkıyla başladık. Ancak bu yol kolay bir yol değil. Bunun adımları var. Bu adımlardan bir tanesinin atmaktayız” şeklinde konuştu. GP2 yarışlarında bir Türk takımının bir Türk markası sponsorluğunda oraya giden bir Türk pilotunun, uluslararası platformda, Türkiye’yi, Türk sporunu ve bir Türk markasını temsil etme hakkı bulacağını ifade eden Nahum, “Bu bir taraftan Türkiye’nin markalaşmasına, imajına yardımcı olurken, böyle bir organizsyondanda avantajlarının bir Türk firmasına aktarılmasına yardımcı olacak” diye konuştu.

Öte yandan, Petrol Ofisi’nin tanınan tanınmayan birçok özelliği olduğunu dile getiren Jan Nahum, “Bugün dünyada enerji konusuna çözüm getirmede bio yakıtların çok ciddi bir alternatif olduğu ortaya çıkmakta. Biz geçen seneden bu yana Türkiye’de bio benzini mevzuatın müsade ettiği ölçüde satan tek kuruluşuz” şeklinde konuştu.

Kış şartlarının zor geçeceğini öngören Petrol Ofisi’nin, bu sene olası bir iklim değişiminin sorunlarıyla mücadele etmek için eksi 20 dereceye kadar çalışan bir dizeli, hem yeni nesil çalışan araçlarda, hem de normal dizellerde kullanmak üzere piyasaya çıkardığını söyleyen Nahum, Formula 1 ile görüşmeleri sonunda bu girişimciliğin daha da etkili bir şekilde yansıyacağını düşündüklerini kaydetti.