Petrova korta çıkacak!

Sony Ericsson WTA Tour İstanbul Cup Tenis Turnuvası'nda ana tablo tekler 1. turda 8 karşılaşma oynandı.

Tekstilkent Arena Kortları’da devam eden organizasyonda bugün ana tablo karşılaşmalarına geçilirken, tekler 1. turda korta çıkan ilk Türk sporcu olan İpek Şenoğlu, 4 numaralı seri başı Rus sporcu Olga Govortsova’ya 6-3 ve 6-2’lik setlerle 2-0 yenilerek elendi.

Tekler 1. turdaki diğer karşılaşmalarda, İsveçli Sofia Anderson’u 6-3 ve 7-6’lık setlerle 2-0 yenen Sloven Andreja Klepac, Rus tenisçi Alla Kudryavtseva’yı 6-1, 6-7 ve 6-3’lük setlerle 2-1 mağlup eden ABD’li Vania King, Rus Anastasia Rodionova’yı 3-6, 6-3 ve 6-1’lik setlerle 2-1 yenen İtalyan Nathalie Vierin, Yeni Zelandalı Marina Erakovic’i 7-6 ve 6-3’lük setlerle 2-0 yenen Polonyalı Marta Domachowska, İsrailli Tzipora Obziler’i 6-2, 3-6 ve 6-4’lük setlerle 2-1 geçen ABD’li Jill Craybas ile ABD’li Julie Ditty’yi 6-2 ve 6-3’lük setlerle 2-0 yenmeyi başaran Kanadalı Stephanie Dubois, adlarını 2. tura yazdırmayı başardılar.

Diğer yandan, iki Japon sporcu Akiko Morigami ve Akiko Nakamura’nın karşılaşmasında, 3-6 ve 7-6’lık setlerin ardından müsabaka 1-1 olurken, Nakamura’nın 4-1 önde olduğu son sette sakatlanarak maçtan çekilen Morigami, oyunu rakibine bıraktı.

-PETROVA YARIN KORTA ÇIKACAK-

Turnuvanın 1 numaralı seri başı Elena Dementieva ile 2 numaralı seri başı Agniezska Radwanska 1. turu bay geçerlerken, 3 numaralı seri başı Nadia Petrova ise 1. turdaki karşılaşmasına yarın çıkacak.

Nadia Petrova, turuvadaki ilk maçında yarın ABD’li sporcu Lilia Osterloh ile karşı karşıya gelecek.

Ayrıca, Türk sporculardan Çağla Büyükakçay, Romanyalı rakibi Liana Ungur’la, Pemra Özgen ise Çek Cumhuriyeti’nden Veronika Chvojkova ile karşılaşarak turnuvadaki ilk maçlarını yapacaklar.

Çiftlerde de Türk sporcular Pemra Özgen ile Çağla Büyükakçay yarın maç yapacaklar. Pemra Özgen-Svetlana Krivencheva (Bulgaristan) ikilisi, Stephanie Dubois (Kanada)-Tzipora Obziler (İsrail) çiftiyle, Çağla Büyükakçay-Anna Koumantou (Yunanistan) ikilisi de Alla Kudryavtseva (Rusya)-Martina Muller (Almanya) çiftiyle yarın 1. turda karşılaşacaklar.

Turnuva, yarın teklerde ve çiftlerde gerçekleştirilecek 1. tur maçlarıyla devam edecek.