Peygamber sevgisinde buluştular

Sakarya'da düzenlenen Kutlu Doğum programı, protokol üyeleriyle vatandaşları peygamber sevgisinde buluşturdu.

Sakarya’da düzenlenen Kutlu Doğum programı, protokol üyeleriyle vatandaşları peygamber sevgisinde buluşturdu. Programa katılan Sakarya Valisi Mustafa Büyük, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, milletvekili adayları ilçe kaymakamları, belediye başkanları daire müdürleri ve diğer protokol üyelerine peygamberimizi (sav) temsilen gül verildi.
    Gökkuşağı Kültür Eğitim ve Yardımlaşma Derneği tarafından Atatürk Spor Salonu’nda düzenlenen program, Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğretim üyesi Doç. Dr. Fatih Çollak ve iki talebesinin Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Ardından açış konuşmasını yapan Dernek Başkanı Tamer Çetintaş, peygamberimiz (s.a.v.)’i ne kadar çok anlatırsak, o kadar iyi tanıyacağımızı ve seveceğimizi, bu sebeple böyle programlar düzenlediklerini söyledi.
    Serdivan İlçe Müftüsü Aşır Durgun da kısa bir konuşma yaparak efendimizin (s.a.v.) rahmet ve şefkat yönünü anlattı. Peygamberimiz (s.a.v.)’in hayatında ‘kin, nefret, intikam’ diye bir duygunun olmadığını vurgulayan Durgun, “O, şefkat ve merhamet peygamberiydi. Rahmeti sadece insanları değil, tüm canlıları kuşatırdı. O yaşlılar, çocuklar, yetim ve öksüzler, hastalar, engelliler, zorda kalmışlarla özellikle ilgilenirdi. Gayrimüslimlerin de hak ve hukukunu gözetirdi. O, ‘yavruları olan bir köpeğin rahatı bozulmasın, yattığı yerde huzursuz olmasın.’ diye ordusunun yönünü değiştirecek kadar şefkatli ve merhametli bir peygamberiydi.” diye konuştu.

    FEDAKAR DOKTORLARA GÜL VERİLDİ
    Programda, Sudan’da 3 bin çocuğu sünnet eden ve sağlık taraması gerçekleştiren gönüllü sağlık ekibine de gül ve teşekkür plaketi verildi. Dr. Muzaffer Yılmaz, Hasan Dinelek, Akın Kaya, Fatih Sandık, Metin Arda, Mehmat Talat Koçkan, Tuncay Şafak, Kubilay Erhan ve sağlık memurları Abdilahim Amaç, Fahri Çamurcan’na plaket ve peygamberimizi temsil eden gülü Sakarya Valisi Mustafa Büyük, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu verdi.
    Sanatçı Ertuğrul Erkişi ise Türk Sanat Müziği ve ilahilerden oluşan parçalarını dinleyicilerle birlikte söyledi. Çocukları sahneye çıkararak birlikte ilahi söyleyen Erkişi, izleyenlere doyumsuz anlar yaşattı. Miniklerin ilahilere katılması için salonda büyük alkış aldı.