Peygambere olan sevgilerini göstermek için fidan diktiler

Antalya'nın Kaş ilçesine bağlı Kalkan beldesinde Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle bir araya gelen belde esnafı, Hz. Muhammed(sav)'e olan sevgilerini fidan dikerek gösterdi.

Antalya’nın Kaş ilçesine bağlı Kalkan beldesinde Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle bir araya gelen belde esnafı, Hz. Muhammed(sav)’e olan sevgilerini fidan dikerek gösterdi. Katılımcılar, ağaç dikmeyi tavsiye eden Hz. Peygamber(sav)’in sevgisini, fidan dikerek kazanmak istediklerini söyledi.
    Esnaf, mimar, öğretmen, müteahhit gibi değişik meslek gruplarından çok sayıda kişinin katıldığı etkinlikte konuşan mimar Gökhan Öztürk, “Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle bir sünneti yerine getirme adına böyle bir faaliyet yapmayı düşündük. Peygamber Efendimiz (sav)’in çevreye duyarlı bir insan olduğunu ve bu bağlamda ağaç dikmeyi tavsiye ederek sosyal olarak da bize örnek teşkil ettiğini anladık ve anlatmaya çalıştık.” şeklinde duygularını dile getirdi.
    Esnaf Öner Tokgöz ise “Hem Peygamber Efendimiz(sav)’in sevgisini kazanmak hem de doğada bir dikili ağacımız olsun istedik ve böyle bir etkinlik gerçekleştirdik.” dedi.