PFDK kulüplere ceza yağdırdı!

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu,Galatasaray'a küfür ve çirkin tezahürat suçunu iki kez üst üste işlediği için 30 bin YTL para ve bir maçta seyircisiz oynama cezası verdi.

Kurul, Galatasaray’a 16 Aralık 2006 tarihinde oynanan Galatarasay – Kayserispor Fortis Türkiye Kupası müsabakası ve 25 Ekim 2006 tarihinde oynanan Galatasaray – Bursaspor Fortis Türkiye Kupası müsabakasında kulüp taraftarlarının çirkin ve kötü tezahüratta bulunmaları nedeniyle 30 bin YTL para cezası ve aynı sezon içinde bir Fortis Türkiye Kupası müsabakasında daha çirkin ve kötü tezahürat fiilinin 2. kez tekrar edildiğinden dolayı da resmi müsabakayı kendi sahasında 1 maç seyircisiz oynama cezası verdi. Kurul ayrıca, merdiven boşluklarının boş bırakılmayarak talimatlara aykırı davranışta bulunulması nedeniyle de bin YTL para cezası uyguladı.

PFDK, Beşiktaş Kulübü’ne de 2 bin 500 YTL para cezası verdi. Kurul, Beşiktaş’ın Çaykur Rizespor ile yaptığı maçtaki saha olayları nedeniyle Siyah – beyazlı kulübe 2 bin 500 YTL para cezası verilmesini kararlaştırdı.

Kurulun aldığı diğer kararlar ise şöyle:

25 bin YTL: Karşıyakaspor

10 bin YTL: Mustafa Kara (Osmaniyespor Kulübü Başkanı)

7 bin YTL: Osmaniyespor

5 bin YTL: Hakan Arı (Osmaniyespor İdarecisi)

2 bin YTL: Orhangazispor

Bin YTL: D.Ç.Divriğispor, Anadolu Üsküdar 1908, Aydınspor, BUGSAŞ Spor, Göztepespor

3 ay: Mustafa Kara (Osmaniyespor Kulübü Başkanı)

45 gün: Hakan Arı (Osmaniyespor İdarecisi)

2 maç: Osman Alptekin (Nilüfer Belediyespor), Gökhan Bozkaya (Sivasspor)

1 maç: Tolga Doğantez (Çaykur Rizespor), Gündüz Gürol Azer (Sivasspor), Mehmet Sevim (Batman Belediyespor Antrenörü).