Piri Reis Koleji’nden yüzde 100’lük başarı

Muğla'nın Menteşe ilçesinde faaliyet gösteren Özel Piri Reis Koleji, TEOG yerleştirmeleri neticesinde 47 öğrencisini de kazandırarak yüzde 100'lük başarı sağladı.

Muğla’nın Menteşe ilçesinde faaliyet gösteren Özel Piri Reis Koleji, TEOG yerleştirmeleri neticesinde 47 öğrencisini de kazandırarak yüzde 100’lük başarı sağladı. Kolej, böylelikle bireysel başarıların yanında 432 yerleştirme puanıyla kitlesel başarıda da şehrin bir numarası oldu.

Okul Müdür Yardımcısı Mehmet Koç, yaptığı açıklamada, “Piri Reis Koleji olarak, ülkemizin geleceği olan nesillerimizi yetiştirirken maddi manevi her türlü fedakârlığın yanında, çocuklarımızın akademik başarısının üst seviyede olması için çalışmaktayız. Okul olarak dört yıllık geçmişimizde büyük başarılara imza attık. Özellikle son yıllarda uluslararası proje olimpiyatlarında elde edilen başarılar, bir emeğin neticesidir. Geçmişte göstermiş olduğumuz SBS’deki başarılarımızın bir rastlantı olmadığını, bu yıl da TEOG’da göstermiş olduğumuz başarımızla ispatladığımızı düşünüyoruz. Bu başarı okul olarak bizleri, gelecek yıla da kayıt yaptıran 400’e yakın velimizi ve tüm Muğla halkını memnun etmiştir. Bize güvenen ve bize çocuklarını emanet eden velilerimizin güvenini boşa çıkarmadığımızdan dolayı mutluyuz. Tüm öğretmenlerimi ve çalışanlarımı bir kez daha kutluyorum. Mezun ettiğimiz 47 öğrencimizin 16’sı burslu fen lisesi, biri sosyal bilimler lisesi, 30’u Anadolu lisesi kazanmıştır.” dedi. CİHAN