Piyango milyarları talihliye yaramadı

Yılbaşında büyük ikramiye kazanan bazı talihlilerin başına gelmeyen kalmadı Kimi bıçaklandı kimi huzurunu kaybetti, birinin mezarı bile açıldı!.

KOCAYI BOŞADI

YEŞİM AKYOL: 2003’te 2 trilyon çıktı. Kavga etmeye başladığı 8 yıllık eşiyle boşandı. Kocası “Para çıkınca beni boşadı” diye suçladı.

KORKU EVE KAPATTI

SALİH BAHTİYAR: 1985 ve 1997’de iki büyük ikramiye kazandı. Bahtiyar’ın huzuru kaçtı, “Mafya beni bulacak” diye bunalıma girip, eve kapandı.

MEMURLUĞU GİTTİ

AYHAN YALÇINKAYA: 1995’te zengin oldu. Memurluğu bıraktı. İşyerleri elinden gidince “Memurluğa geri dönmek istiyorum” dedi.

MEZARI AÇILDI

SALİH GÜMÜŞÇAY: Salih Dede. 1989’da 5 milyar kazandı. 1 yıl sonra öldü. Tek başınaydı, yüzlerce akrabası çıktı. DNA testi için mezarı açıldı.

OĞLU BIÇAKLADI

NECMİ YILDIRIM: 2004’te 10 trilyonun dörtte birini kazandı. İkramiye yüzünden kavga çıkaran oğlu, bıçakla Yıldırım’ı boğazından yaraladı.

Para kazandılar pişman oldular

Hepimizi hayallerini süsler, Milli Piyango’nun yılbaşı çekilişinde büyük ikramiyeyi tutturup, yeni yıla zengin olarak girmek… Her çekiliş öncesi, büyük ikramiyeyle kaç lüks araba, boğazda kaç ev alınabileceğine dair haberler yapılır… Çekilişten sonra da gazeteler, televizyonlar bir telaş yeni yılın talihlilerini aramaya koyulur. Amortiyle yetinmek zorunda kalanlarsa gıpta eder, “Ah ben olacaktım ki onun yerinde” diyerek. Ancak sanılanın aksine ikramiyeyi tutturanların hayatları her zaman çok da güllük gülistanlık olmuyor. Kimisi büyük hayal kırıklıkları yaşadı, kimisi eski kıt kanaat geçindiği günleri bile özler hale geldi. Para yüzünden ailesi dağılan da oldu, oğlu tarafından bıçaklanan da… Hatta “Keşke çıkmasaydı bu para” diyenler bile çıktı. İşte “Parayla saadet olmaz” dedirtecek büyük ikramiye şanslılarından bazılarının hikâyelerinden seçmeler…