PKK elebaşısı Öcalan’ın en büyük yalanı

Bölücübaşı Öcalan'a 'Sizi en çok ne heyecanlandırır?' diye soruldu. Abdullah Öcalan öyle bir yalan attı ki...

Terör örgütü PKK’nın lideri Abdullah Öcalan Taraf’ın “Sizi ne heyecanlandırır” sorusuna “Benden güzel ve akıllı kadınla tartışmak” cevabını veren ünlü felsefeci Zizek ile aynı düşüncede olduğunu söyledi.

İmralı’da tutuklu bulunan Öcalan avukatlarıyla yaptığı haftalık olağan görüşmesinde ilginç değerlendirmelerde bulundu. ANF’ye göre Öcalan şunları söyledi:

“Kadın konusunda şunu belirtmek istiyorum; benim kadınla ilişkilenmem farklıdır. Kendini özgürleşmeye özgürlük mücadelesine adamış insanlar için ne olursa olsun iki kişi arasındaki tutku kimseyi hiç bir yere götürmez, ancak hiyerarşiye patriarkal tutuma, baskışa tecavüz kültürüne götürür. Kadınla erkek arasında ancak felsefik temelde bir buluşma olabileceğine inanmıyorum. Geçende Taraf’ın 20 soruluk anketine felsefeci Zizek, bir cevap veriyor. Sizin için güzellik nedir diye soruyorlar. “Benden güzel ve akıllı kadınla tartışmak” diyor. İlginçtir ama ben de aynen böyle düşünmüştüm. Benim kadınla buluşmam da tabi yeterince anlaşılmıyorsa da bu temeldedir. Kadınla felsefi buluşma dışında bütün buluşmalar doğru bir buluşma değildir.”

Öcalan’ın büyük yalanı

Bugün bir kadınla biraraya gelmesinin sadece felsefi anlamda kendine mutluluk vereceğinin altını çizen Öcalan için dün çarğık ilişkilerle dolu. Apo’nun sağ kolu Şemdin Sakık’ın “Apo” isimli kitabında Öcalan’ın kadın militanları istediği gibi kullandığı göze çarpıyor. Militanları bazen tek tek bazen de grup halinde isteyen Apo’nun bugün söyledikleri ciddiye alınır gibi değil.

İşte o kitaptan Apo’nun seks hayatı

Ömür boyu hapse mahkum edilen PKK’nın eski elebaşlarından Şemdin Sakık’ın ‘Apo’ adlı kitabı çıktı. Apo’nun seks hayatının anlatıldığı kitapta, “O, kadın militanları istediği gibi kullanıyor, hatta grup seks yapıyordu” şeklinde ifadeler yer alıyor.

Hangi yayınevinin bastığı belli olmayan kitapta, Şemdin Sakık, Öcalan’ın Şam’daki evinde uzun süre kalan ve ardından Bitlis kırsalında öldürülen Tekoşin adlı genç kızın anlattıklarını şöyle anlatıyor:

‘Öcalan’ın Şam’daki evinde uzun süre kalan ve ardından Bitlis kırsalında öldürülen Tekoşin adlı genç kızın anlattıkları vicdanımı sızlattı. Eğer bu kız öldürülmemiş olsaydı, anlattıklarını içime gömerdim. Genç kızı ben Diyarbakır dağlarından Şam’a gönderdim. Kız, benimle konuşmaya korkuyordu. Ona güven verdim ve Apo’ya karşı olduğumu söyleyince bana şunları anlattı’:

‘Yoğunlaşma önemli’

Başkan bir grup kızı seçip yoğunlaşma eğitimi için evine aldı. Ben de vardım. Sevinçten uçacak gibiydim. Ama sonraki rezaleti görseydin mücadeleyi bırakıp kaçardın. Eve gittiğimizde 3 aydır yanında olan kızlar görevi bize bıraktı ve ‘Önderliğe namuslu kadın gibi yaklaşmayın. Sizin her şeyiniz onundur. O hepimizin sevgilisidir. Ona seksi görünmeyi ihmal etmeyin, bazen hepinizle, bazen de birinizle birlikte olmak isteyebilir. Sizi eğitmek için birlikte oluyor. Bu fedakarlığa sizin için katlanıyor.

‘İsterse yatacaksınız’

Nazlanmayı sevmiyor. Onunla yüzeceksiniz. Onunla jakuziye girip yıkanmasına yardımcı olacaksınız. Hanginizi isterse onunla yatacaksınız. Temizliğe dikkat edip korumalar ve şoförlerle konuşmayacaksınız. Başkanı mutlu etmek en başta gelen görevinizdir’ dedi. Okula geri dönmek isteğimde bayan arkadaş bana, ‘Çıldırdın mı, önderlik dönmek istediğini duyarsa evi başına yıkar, seni ajan ilan edip Lübnan’a gönderir. Oraya gidenlerin hiçbiri dönmüyor. Dilan, Medya ve Berfin Lübnan’da toprağa gömüldü’ dedi.

‘Tükürüp tekmeledi’

Apo, istediği kadını istediği anda odasına alıp, kadının hiçbir görüşüne başvurmadan, ilişkinin biçimini, süresini kendisi belirlerdi. Bazen soyundurduktan sonra tekrar giyinmesini emredip, ‘Kokuyorsun, çirkinsin senin gibi kadınla yatmak işkencedir’ diyerek, tükürüp, tekmeleyerek geri gönderirdi.

Grup seks yapıyorlarmış

PKK’nın eski elebaşlarından Şemdin Sakık’ın kitabında anlatılanlara göre, yanındaki tüm kadınlar Abdullah Öcalan’ın her türlü isteğini yerine getirmek zorundaydılar. Öcalan, kadın militanlarla isterse tek tek, isterse grup olarak sevişebiliyordu. Kadın militanların böyle bir teklifi reddetme şansları ise yoktu.