PKK Hikmet Fidan’dan sonra Kani Yılmaz’ı da öldürdü

Terör örgütü PKK kendisine muhalif olanları tek tek öldürüyor.

Kani Yılmaz, Hikmet Fidan’nın terör örgütü PKK’nın öldürdüğünü savunan etkili isimler arasındaydı.

PKK’nın eski Avrupa Sözcüsü olan Yılmaz, yanında bulunan PKK’nın eski tabur komutanı Sabri’ye Tori ile birlikte PKK’nın özel timlerince öldürüldüğü belirtildi.

PKK karşı çıkan oluşumun www.nasname.com sitesi de cinayeti PKK’nın özel cinayet timlerinin gerçekleştirildiğini duyurdu. Yılmaz’ın evine aracıyla evine giderken durdurularak öldürüldüğü belirtildi.

PKK’ya yakınlığı ile bilinen ANF Haber Ajansı da cinayeti Yılmaz’ın KONGRA -GEL’den ayrıldıktan sonra birlikte olduğu Nizammetin Taş grubu ile sorunlar yaşadığını duyurdu.

2005 Şubat ayında başlayan Kürt aydınlarına yönelik avın en önemli ayağı HADEP eski Genel Başkan Yardımcısı Hikmet Fidan oldu. Kemal Şahin ve Fidan’ın da öldürülmesi PKK’nın sadece kendisine muhalif olanları değil, fikirleriyle Kürtleri müspet yönden etkilemeye çalışan kişileri de susturmaya ciddi manada başladığını gösteriyor. Hikmet Fidan ve Nizamettin Taş’ın içinde bulunduğu grupla çalışan Kani Yılmaz da Süleymaniye’de öldürüldü.

Kani Yılmaz, bir süre önce Hikmet Fidan’nın öldürülmesinin ardından www.welatparez.com sitesindeki köşesinde PKK’nın aydınların infazı ile ilgili önemli açıklamalarda bulunmuştu.

Yılmaz, terör örgütü PKK’nın üst düzey yöneticilerinden Duran Kalkan, Murat Karayılan ve Cemil Bayık’ın örgütü cinayet işlemeye motive ettiğini dile getirmişti.

Kani Yılmaz, ” KONGRA- GEL’in 2. ve 3. kongreleri bu anlamda birer dönüm noktasıdır. 2.Kongre’de devletin bilgisi dahilinde ve avukat dayatması ile savaş kararı alınmıştır. Bu savaşın bir yüzünde devletle çatışma adı altında Gerilla tasfiye edilmeye çalışılırken, diğer ve çok önemli yüzünde ise, bu oyunu bozacak olan PWD ye ve yurtsever kadrolara saldırı geliştirilmiştir. Sipan ve Kemal arkadaşlar bunun ardından katledilmiş. Gerçekleşemeyen sayısız eylem denemesi yapılmıştır. Murat Karayılan ve Duran Kalkan ekibine bu işlerde daha da deneyimli olan Cemil Bayık’ta eklenmiş ve kararlaşma hızla uygulamaya konulmuştur. Cemil Bayık’ın 3.Kongre ardından Dağ da ve Avrupa Kongresine dönük olarak yaptığı bütün değerlendirmeler, örgütü cinayet işlemeye göre motive etmek ve ona göre düzenleme-görevlendirme yapmaktan ibarettir. Havva’nın o dönem dağa getirdiği bilgiler Cemil Bayık’ın görev almasında ve Osman’ın tamda kendisine yaraşır tarzda tükürdüğünü yalayıp geri dönmesinde etkili olmuş olabilir.” şekline yazmıştı.

Yılmaz, kurulan ekibinin ilk icraatını da Hikmet Fidan katletmek ve yeni cinayet hazırlıklarını geliştirmek olduğunu ifade etmişti.