PKK internet üzerinden eyleme davet ediyor

Terör örgütü PKK bir yandan Nevruz'da eylem yapmayacağını ileri sürerken, öte yandan ise internet sitelerinden propaganda yapmaya devam ediyor.

Terör örgütü PKK’nin sözde Yürütme Konseyi Başkanı Murat Karayılan, Nevruz haftası boyunca çok zorunlu olmadıkça silahlı çatışma ve saldırı yapmayacaklarını savunurken, terör örgütü Nevruz için Diyarbakır’ı merkez seçtiğini açıklamaktan da geri durmuyor. Kürt gençlerini PKK saflarına katılarak birer özgürlük militanı olmaya davet eden terör örgütü, Nevruz’u büyük katılımlarla kutlayarak eylem yapmaya davet ediyor.

“Kürt halkının ulusal birlik günü 2006 Nevruz’unu karşılarken başta önderliğimiz ve halkımız olmak üzere, tüm Ortadoğu halklarının diriliş-direniş ve özgürlük destanı Nevruz’u kutluyoruz.” diye açıklama yapan örgüt, şu görüşleri savunuyor:

“Yurtsever halkımızı bu saldırılar karşısında ulusal birlik, kimlik ve kültürünü ön plana çıkararak 2006 Nevruz’unda kutlama meydanlarında toplanmaya, en geniş kitlesel katılım ve büyük bir atılım ruhunun coşkusuyla direnişe ve eyleme geçmeye, bu temelde ulusal renkler, bayraklar ve sloganlarıyla taleplerini haykırmaya, 30 yıllık mücadele birikimi üzerinden Önderliği sahiplenmeye, ‘Önder Apo siyasi irademdir.’ referandumuna dönüştürmeye ve bu referandumu en üst zirveye yükseltmeye çağırıyoruz. Bütün Kürt gençliğini de, Kürt halkının özgürlük ve Demokratik Konfederalizminin teminatı olan HPG saflarına katılarak birer özgürlük militanı olarak en temel görevleri olan meşru savunma görevini yerine getirmeye çağırıyoruz. Biz HPG gerillaları olarak, Nevruz’un direniş ve özgürlük coşkusunu halkımızla paylaşırken Nevruz’un direniş ve özgürlük ruhuna bağlı kalacağımızı, bütün saldırı, zorbalık ve zulümlere karşı kendimizi set yaparak halkımızın özgürlük teminatı olacağımızı belirtiyor, bu inançla bir kez daha Önderlik ve bütün halkımızın diriliş-direniş ve özgürlük ateşi Nevroz’u kutluyoruz.”