PKK mayınları 7 askeri yaraladı

Terör örgütü PKK'nın bölgeye döşediği mayınların patlaması sonucu 7 asker, çeşitli yerlerinden yaralanırken; bazı askerlerin ise uzuv kaybına uğradığı bildirildi.

Genelkurmay Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, Tunceli’nin Pülümür ilçesi dağlık arazi kesiminde icra edilen arazi arama ve tarama faaliyeti esnasında, PKK / KONGRA-GEL terör örgütü mensuplarınca döşenen mayının patlaması sonucu, bir uzman erbaşın uzuv kaybı olacak şekilde yaralandığı belirtildi.

Yine Tunceli’nin Pülümür ilçesi dağlık arazi kesiminde icra edilen arazi arama ve tarama faaliyeti esnasında, terör örgütü mensuplarınca döşenen ve uzaktan kumandalı olduğu değerlendirilen 2 ayrı noktadaki mayının patlaması sonucu ise bir astsubay uzuv kaybı olacak şekilde, 2 subay, bir astsubay ve bir uzman erbaş ise hafif şekilde yaralandı.

Yaralanan personel helikopter ile Elazığ Askeri Hastanesi’ne sevk edilerek tedavi altına alınırken; hayati tehlikelerinin olmadığı bildirildi. Teröristlerin yakalanması için bölgede güvenlik güçleri tarafından geniş çaplı operasyon başlatıldı.

Şırnak’ın dağlık arazi kesiminde icra edilen arama ve tarama faaliyeti esnasında da, terör örgütü mensupları tarafından döşenen mayına basması sonucu bir er uzuv kaybı olacak şekilde yaralandı. Yaralı personel, helikopter ile Şırnak Asker Hastanesi’ne sevk edilerek tedavi altına alınırken; hayati tehlikesi bulunmadığı belirtildi.

Antalya-Burdur karayolunda bir otobüste yapılan aramada ise, PKK/KONGRA-GEL terör örgütüne üye olmak suçundan aranan 1 terörist yakalandı. Terörist hakkında gerekli adli işlemlere başlanıldığı bildirildi.