PKK sempatizanları rahat durmadı! (5)

Nusaybin'de PKK sempatizanları polisi ve işyerlerini taşladı.

Mardin’in Nusaybin ilçesinde PKK sempatizanları Dargeçit’te öldürülen PKK mensubu 2 kişinin cenazesini almak ve yürüyüş yapmak için Nusaybin merkezindeki Şirin Caddesi’nde toplanarak slogan atmaya başladı.

Cenazenin geleceği saatlerde göstericiler teröristbaşı Abdullah Öcalan ve PKK terör örgütü lehine slogan atarak caddeyi araç trafiğine kapattı. Diyarbakır’dan getirilen PKK mensubu kod adı Abbas baran olan Halit Şeyhali ve kod adı Eşref Kahraman olan Fevzi Hısbo isimli Suriye uyruklu iki kişi Nusaybin girişinde jandarma birlikleri ve polis tarafından çevrildi. Olay çıkmaması için güvenlik güçleri cenazeyi Nusaybin’in arka mahallelerinde geniş güvenlik önlemleriyle Suriye Sınır Kapısı’na getirilen cenaze ve sahipleri kapıdan Suriye ye gönderildi. Cenaze geçişi esnasında ise Suriye askeri birliklerinin tanklarla güvenlik önlemleri aldıkları gözlendi.

Nusaybin’de ise cenazelerin sınırdan geçtiğinin duyulması göstericiler olay çıkardı. Yürüyerek Sakarya Caddesi’ne gelen göstericiler polisin caddeyi kapatması üzerine taşlı ve molotoflu saldırıya başladı. Panzerlere ve polis araçlarına taş yağdıran göstericiler çevreye de zarar verdi.

Dükkânların camını kıran göstericiler araçlara da zarar verdi. Etrafı savaş alanına çeviren göstericilere polis göz yaşartıcı gaz attı. Çok sayıda gösterici, basın mensupları ve polis gazdan etkilendi.