PKK ve Yüksek Seçim Kurulu bürolarına saldırı düzenlendi

Irak'ın kuzeyindeki Kerkük kentinde silahlı kişilerin seçim kuruluna ait bir ofisle PKK bürosunu bastığı ve iki kişiyi öldürdüğü bildirildi.

Yerel saatle 07.00’da meydana geldiği kaydedilen saldırı ile ilgili açıklama yapan polis şefi Ferhad El Talabani, 4 kişilik silahlı bir grubun Kerkük’te seçim kuruluna ait ofise gelerek rastgele ateş açtığını ve saldırı sonucu 1 görevlinin öldüğünü 1 görevlinin de yaralandığını belirtti.
Yaklaşık 1 km uzaklıkta bulunan PKK bürosuna 30 dakika sonra gerçekleştirilen bir başka saldırıda ise 1 kişinin öldüğü ve 2 kişinin yaralandığı bildirildi. Polis şefi Ahmet Hamavandi, 4 kişilik silahlı bir grubun PKK bürosuna geldiğini 2 kişinin araçtan ateş açtığını diğer 2 kişinin de araçtan inerek büronun içindeki çalışanlara ateş açtığını açıkladı. Polis şefi Ferhad El Talabani AP’ye yaptığı açıklamada, Yüksek Seçim Kurulu ofisi ile PKK bürosuna saldırı düzenleyenlerin aynı grup olduğundan şüphelendiklerini ifade etti.
Öte yandan, sabah erken saatlerde bir polis kontrol noktasında bomba patladı. Kerkük’ün doğusundaki Kassap Han bölgesindeki patlamada 2 polisin yaralandığı belirtildi.