PKK yanlısı yayın yapan gazete toplatıldı

Diyarbakır'da terör örgütü PKK'nın yayın organı Roj Tv ve 'Ülkede Özgür Gündem Gazetesi'nin yaptığı yayınlardan dolayı çıkan olaylar büyüdü.

Terör örgütü PKK yanlısı olarak bilinen Ülkede Özgür Gündem Gazetesi yaptığı yayınlarla halkı provoke ediyor. Önceki gün ‘İmhaya karşı halk isyan etti’ manşetiyle çıkan gazete Diyarbakır’daki olayları halka mal etti. Gazete dünde ‘Halkı tarıyorlar’ başlığı kullanarak, polisin halkı silahla tarayarak 3 kişiyi öldürdüğünü iddia etti.

Bugün ise gazete ‘Çocuklara kurşan yağdı’ manşetiyle yayın yaptı. Gazete, esnafın kendi isteğiyle kepenkleri kapattığını ve öğrencilerin okullara gitmediğini öne sürerek, PKK yandaşı göstericiler tarafından gerçekleştirilen şiddet olaylarının asker ve polis tarafından tırmandırıldığını iddiasında bulunuyor.

PKK yanlısı yayın yapan Ülkede Özgür Gündem Gazetesi, haber içerisinde verdiği yalan-yanlış bilgiler ve çelişkili rakamlarla bölgedeki havayı daha da geriyor.

Bunun üzerine Emniyet Müdürlüğü, Basın Savcılığı’na müracaat ederek gazetenin toplatılmasını istedi. Savcılık aldığı kararla gazetenin bugünkü nüshasının toplatılmasına karar verdi. Şimdi emniyet gazeteyi topluyor.