PKK’dan Arınç’a suikast planı mı?

Bülent Arınç’ın Tunceli gezisi öncesi ’PKK’nın özel eğitimli iki militanının eylem için kente geldiği’ istihbaratı üzerine polis ve jandarma alarma geçti.

Tunceli’de yaptırılan Bedensel Engelliler Rehabilitasyon Merkezi’ni önümüzdeki cumartesi günü açacak olan TBMM Başkanı Bülent Arınç’ın gezisi öncesi ’PKK’nın özel eğitimli iki militanının eylem için kente geldiği’ istihbaratı üzerine polis ve jandarma alarma geçti.

Henüz kod adları öğrenilmeyen 20- 25 yaşlarındaki 2 PKK’lının Tunceli şehir merkezinde bombalama eylemi yapmak için sızdıkları, yanlarında bol miktarda A4 ve C4 tipi plastik patlayıcı getiren teröristlerin, TBMM Başkanı’nın gezisi öncesi büyük bir eylem yapmak istedikleri kaydedildi. Güvenlik birimlerine ulaşan istihbaratta iki PKK’lının başta vali olmak üzere birçok hedefe karşı eylem yapabileceği bilgisinin de alındığı belirtildi.

İstihbarat bilgisinde, TBMM Başkanı’nın Tunceli’ye geleceğinin günler önce bilindiği ve bu bilginin PKK’nın Tunceli dağ kadrosuna ulaşmasıyla, örgütün TBMM Başkanı’na karşı olası bir eylem planlamış olabileceği de kaydediliyor. Güvenlik güçleri kente sızan iki PKK’lıyı yakalamak için operasyonlarına devam ediyor.