PKK’lı gösterici 2 polisi bıçakladı

Adana’da korsan göstericilere müdahale eden polis memurlarından 2’si, bir göstericinin bıçaklı saldırısı sonucu yaralandı.

Bölücübaşının yakalanışının yıldönümü nedeniyle Gülbahçe Mahallesi’nde PKK sempatizanları yasadışı gösteri düzenledi. Dün saat 20.00 sıralarında Karasu Mevkii’nde toplanan yaklaşık 100 kişi, bölücübaşı ve terör örgütü lehine slogan attı. Çevik kuvvet ve Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, grubu dağıttı. Ara sokaklardaki kovalamaca sırasında göstericilerden 25 yaşındaki Ramazan Küçükdağ, kendisini kovalayan Terörle Mücadele Şubesi’nde görevli sivil polis memurları Esat Göçmen ile Ramazan Mercan’a bıçakla saldırdı. Göçmen sol karın boşluğundan, Mercan da sol kasık, sol karın boşluğu ile yüzünden yaralandı. Diğer polisler, saldırgan göstericiyi tabancayla elinden yaralayarak etkisiz hale getirdi. Durumu ağır olan yaralı polisler, yakındaki Özel Hacettepe Cerrahi Tıp Merkezi’ne götürüldü, buradaki müdahalenin ardından Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi’ne sevk edildi. Polislerden Mercan yoğun bakım servisine alındı.

Yasadışı gösteriyle ilgili 12 kişi yakalandı. Bu kişilerin yanı sıra, yaralı saldırgan da hastanedeki tedavisi sonrası gözaltına alındı.

Adana Valisi İlhan Atış bu sabah hastaneye giderek, yaralı polisleri ziyaret edip ‘Geçmiş olsun’ dileğinde bulundu.