PKK’lı terörist dağılmanın hızlandığını bakın nasıl anlattı?

Örgütün gücünü iyice yitirdiğini söyleyen terörist dağılmanın hızlandığını anlattı.

Diğer yandan Şırnak’ta güvenlik güçleriyle teröristler arasında çıkan çatışmada iki Mehmetçik şehit oldu.

Terör örgütü PKK’ya yönelik operasyonlar aralıksız devam ederken, dağılma sürecindeki örgütten kaçanların sayısı da hızla artıyor. Bölücü örgütün mayıncısı olduğu iddia edilen bir terörist Hakkari’de güvenlik güçlerine teslim oldu.

Agit Hizan kod adlı, Ayhan Avcı isimli terörist Hakkari’de köy ve ilçe yollarına patlayıcı döşediğini ve birçok patlamanın sorumlusu olduğunu itiraf etti. PKK’lı terörist’in örgütle ilgili itirafları daha da dikkat çekiciydi.

PKK’lı terörist güvenlik güçlerine, örgüt içinde hızlı bir dağılmanın olduğunu, örgütün gücünü iyice yitirdiğini söyledi. Mensuplarına verilen vaatleri gerçekleştirebilecek kadar bile gücünün bulunmadığını iddia eden terörist, örgüt yöneticilerinin de inandırıcılığını iyice yitirdiğini anlattı.

Örgütün can çekiştiğini söyleyen terörist, PKK denilen terörist yapının çöküş sürecine girdiğini, örgüt içinde insanlık dışı muameleler olduğunu açıkladı. Teslim olan terörist, örgüttüki birçok militanın teslim olmayı düşündüğünü de anlattı.

Diğer yandan Şırnak’tan yine şehit haberi geldi. Bestler Dereler bölgesinde arazi taraması yapan Mehmetçik, bir grup teröristle karşılaştı. Güvenlik güçlerinin teslim ol çağrısına teröristlerce ateşle karşılık verilmesi sonucu çatışma çıktı.

Çatışmada Astsubay Üstçavuş Ahmet Küngü ile Murat Tuzsuz isimli er şehit oldu. 1 teröristte ölü ele geçirildi. Bölgeye çok sayıda tim sevkedilirken, teröristleri yakalamak için geniş çaplı operasyon başlatıldı.

Piyade Kıdemli Üstçavuş Ahmet Tündü’nün memleketi Kahramanmaraş Beyoğlu Beldesi yasa büründü. Tündü’nün ailesinin yaşadığı Akçalı Köyü girişi ve baba evine Türk bayrağı asıldı. Oğlunun şehit olduğunu öğrenen babası ve annesi sinir krizi geçirdi.

8 yıldır asker olan Ahmet Tündü, Irak, Bosna Hersek ve Afganistan’da görev yapmış Şırnak’a da 2 ay önce de gitmişti. Şehidin cenazesi ikindi namazının ardından toprağa verildi.
Şehit olan Piyade Er Murat Tuzsuz’un, Eskişehir’deki evinde hüzün vardı. Acı haberi alan Tuzsuz’un ailesi ve yakınları gözyaşlarına boğuldu.