PKK’lı teröristlerin cenazeleri toprağa veriliyor

Mardin'in Dargeçit ilçesine bağlı Belen Köyü Yanılmaz Deresi bölgesinde düzenlenen operasyonda ölü ele geçirilen teröristlerden Berhodan kod adlı İdris Yakut ve Cıvan ciziri kod adlı İdris İmir'in cenazesi yakınları tarafından alınarak Batman'a getirildi.

Batman Diyarbakır karayolu yeni otogar mevkiinde kalabalık bir grup tarafından karşılanan cenazeler Bağlar Mahallesi Selimi Camii’ne getirildi.

PKK bayrakları ve Öcalan fotoğrafı taşıyan grup cenazelerle birlikte çevre yolundan Selimiye Camii’ne kadar slogan atarak yürüdü. Yakut ve İdris’in cenazeleri kılınan cenaze namazından sonra İkiztepe mezarlığında toprağa verilecek. Cizre nüfusuna kayıtlı olup Batman’da oturan İdris İmir’in evli ve 2 çocuk babası olduğu öğrenildi. İdris Yakut’un ise Siirt nüfusuna kayıtlı olduğu belirtildi.

ÇOCUKLAR POLİS ARAÇLARINI TAŞLADI

Cenazeleri aldıktan sonra Selimiye Camisi’ne doğru yola çıkan kalabalık grubu uzaktan izleyen birkaç sivil polis aracı çocukların saldırısına uğradı. Polis araçlarını gören çocuklar taşlarla araçlara saldırınca polis araçları bölgeden uzaklaştı.

Dargeçit’in Yanılmaz Deresi bölgesinde 23 Şubat saat 11.30 civarında arama tarama faaliyetleri yapan jandarma ekiplerine bir mağarada bulunan terör örgütü PKK mensuplarınca uzun namlulu silahlarla ateş açılmıştı.

”Teslim ol” çağrılarına rağmen 24 Şubat saat 12.30’a kadar aralıklarla süren silahlı çatışmada 7 terörist silah ve teçhizatlarıyla birlikte ölü ele geçirilmişti.