PKK’nın masraflarını bakın hangi ülke karşılıyor!

Eğilmez: "PKK'nın masraflarının yüzde 75'i Ermenistan tarafından karşılanıyor."

Asılsız Soykırım İddialarıyla Mücadele Derneği (ASİMED) Başkanı Yrd. Doç. Dr. Savaş Eğilmez, diaspora Ermenileri’nin terör örgütü PKK’nın faaliyetleri ile Türkiye’nin ekonomisini çökertmeye çalıştığını belirterek, “PKK’nın masraflarının yüzde 75’i Ermeniler tarafından karşılanmaktadır.” dedi.

ASİMED Başkanı ve Atatürk Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Öğretim Görevlisi Yrd. Doç. Dr. Savaş Eğilmez, son günlerde gündeme gelen PKK- Ermenistan ilişkileri hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Ermeni terör örgütleri ile PKK işbirliğinin 27 yıl önceye uzandığını dile getiren Yrd. Doç. Dr. Eğilmez, terör örgütü PKK’nın 1980 yılından beri 24 Nisan’ı Ermeniler’in katledildiği gün olarak kabul edip, çeşitli törenler düzenlediğini söyledi. Diaspora Ermenileri’nin PKK’yı kullanarak Türkiye ekonomisine zarar vermek istediğini anlatan Eğilmez, Ermeniler’in 1993 yılında yaptığı bir toplantı ile ilgili şunları söyledi: “Beyrut’ta iki ayrı kilisede, Lübnan Ermeni Ortodoks Başpiskoposu, Ermeni Parti yetkilileri ile 150 gencin katıldığı toplantı düzenlendi.

Toplantıda Ermeniler’in gittikçe büyüyüp, güçlendiği, geliştirilen propaganda faaliyetleri sayesinde, bütün dünyada sözde soykırım daha iyi bilinmeye başlandığı konuşuldu. Ayrıca Türkiye’deki PKK faaliyetlerine verilen desteğin iyice artırıldığını, bu sayede Türk ekonomisi sıfır noktasına gelip, toplumda kaos meydana geleceği ve Türkiye’nin bölünme sürecine gireceği yönünde ifadeler kullanıldı. Diasporanın amacı, önce soykırım kabul ettirip özer diletmek, sonra tazminat talep etmek ve toprak istemek.”

Terör örgütü PKK ile diaspora Ermenileri’nin 1987 yılında bir anlaşma yaptığını ileri süren Eğilmez, bu anlaşma kapsamında PKK’ya maddi destek sağlandığını kaydetti. Terör örgütü PKK’nın kamp masraflarının yüzde 75’inin diaspora Ermenileri tarafından karşılandığına dikkat çeken Eğilmez, “Bu anlaşma ile ‘Ermeniler PKK terör örgütü içinde eğitim faaliyetlerinde bulunacak ve her yıl için adam başına 5 bin dolar para verilecek.

Ermeniler küçük çaplı eylemlere katılacaklar, PKK ile ortak eylem yapacak. Türkiye’de güvenlik kuvvetlerine yönelik eylemlerde istihbaratı Ermeniler yapacak, Türkiye parçalandıktan sonra ele geçirilecek topraklar eşit olarak bölüşülecek. Ayrıca kamp masraflarının yüzde 75’ini Ermeniler karşılayacak’ gibi kararlar alınmıştı.” açıklamasında bulundu.

ASİMED olarak ulusal ve uluslararası platformlarda Ermenilerin sözde soykırım iddialarının yalandan ibaret olduğunu anlatmaya çalıştıklarını söyleyen Eğilmez, “Bu çalışmalarımız esnasında olumlu-olumsuz birçok tepki aldık. Bu tepkilerin bir çoğu e-mailler yoluyla yurt dışından geldi. Son gülerde yurt içinden gelen olumsuz tepkilerin artması, hatta bize hitaben Türk Milletine karşı hakaret içeren yazıların çoğalması dikkatimizi çekti. Yaptığımız analizde bu tepkilerin kaynağında, terör örgütü PKK’nın piyonlarının olduğu ortaya çıktı.” diye konuştu.