PKK’nın mayıncıları yakalandı

Terör örgütü PKK ile irtibatlı olan mayıncı 2 kişi yakalandı.

Hakkari Valiliği’nden yapılan açıklamaya göre, İl Jandarma Komutanlığı ekipleri yapılan istihbari çalışma neticesinde Şemdinli kırsalında PKK ile irtibatlı olarak güvenlik güçlerine yönelik mayınlama işi yapan C.Z. ile İ.Ç. isimli şahısların yakalandığı bildirildi. Gözaltına alınan 2 kişinin alınan ifadelerinden sonra adliyeye sevk edildiği ve adli mercilerce tutuklandığı kaydedildi.

Öte yandan Şemdinli ilçesinde meydana gelen patlamada 1 kişinin öldüğü bildirildi. Alınan bilgilere göre, önceki akşam Yukarıkayalar köyünde Medeni Çakmak (18) isimli kişi meydana gelen patlamada yaralandı. Yakınları tarafından Şemdinli Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Çakmak, burada yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Çakmak’ın yapılan otopsisinin ardından cenazesi defnedilmek üzere ailesine teslim edilirken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Görgü tanıkları, akşam saatlerinde büyük bir patlama sesi duyduklarını ve olay yerine gittiklerinde Çakmak’ın karnından yaralandığını ve yanında bir el bombası pimi bulduklarını kaydetti.