PKK’nın ölüm makinesi yakalandı

"Rojin-Nergiz" kod adlı kadın terörist Mersin'de kıskıvrak yakalandı.

MERSİN’de düzenlenen operasyonda PKK’nın yönetim kadrosunda yer alan ve 3 kurucunun şehit edilmesi, 2 vatandaşın öldürülmesi eylemlerine katıldığı belirlenen 1 kadın terörist ile ona yardım ve yataklık yapan örgüt üyesi yakalandı.

Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, bölücü terör örgütüne yönelik sürdürdüğü istihbar çalışmasının ardından kent merkezinde bir eve baskın yaptı. Evde bulunan 1992’den bu yana terör örgütü içerisinde yer alan ve yurt dışındaki kamplarda eğitim gören ve yönetim kadrosunda yer alan `Rojin- Nergiz’ kod adlı Ş.A., ile ona yardım ve yataklık yapan S.T. gözaltına alındı. Zanlıların evinde yapılan aramada 1 tabanca ele geçirilirken, kadın terörist Ş.A.’nın değişik tarihlerde 2 kez jandarma karakoluna silahlı saldırı, yol kesme ve 3 köy korucusunun şehit edilmesi, 1 vatandaşın kaçırılıp öldürülmesi, güvenlik güçleri ve geçici köy korucuları ile bir çok defa silahlı çatışmaya girme, 2 köye silahlı saldırı düzenleyerek 1 köydeki vatandaşın öldürülüp köyün tamamen yakılması, köylülere ait çok sayıda küçükbaş ve büyükbaş hayvanın gasp edilmesi eylemlerine katıldığının tespit edildi. Ş.A. ile S.T. sevk edildikleri nöbetçi mahkemece tutuklandı.

1 HİZBULLAHÇI TUTUKLANDI
Öte yandan Mersin’de düzenlenen ikinci operasyonda ise gözaltına alınan Hizbullah terör örgütü üyesi G.H. de tutuklandı.

VATAN