PKK’ya bir darbe de sanal alemden geldi

Terör örgütü PKK'nın ve elebaşı Abdullah Öcalan'ın bölücü faaliyetlerine yer veren www.kurdishplatform.org adlı internet sitesinin yayınları, bir Türk hacker topluluğu olan LG Hack Team tarafından hacklendi.

Sayfaya aynı zamanda mehter marşı ekleyerek, terör örgütü PKK’ya yönelik bir de mesaj bıraktı. LG Hack Team üyeleri, mesajda şu ifadelere yer verdi: “Türk gençliğinden PKK’ya darbe. Şehitlerim, gazilerim emin olsun. Kanımızın son damlasına kadar Türkiye’mizi yılanlardan koruyacağımıza, yılanlardan olmayacağımıza, vatanımızı satmayacağımıza, kaçanlardan olmayacağımıza yemin ederiz. Allah Türk’ü korusun ve yüceltsin.”

Türk hacker topluluğu olan LG Hack Team yöneticilerinin, yaklaşık 3 yıldan bu yana faaliyet gösterdiği belirtilen www.kurdishplatform.org sitesini 1 aydır takibe aldığı öğrenildi. Kürtçe, İngilizce, Arapça ve Almanca dillerinde olmak üzere sözde Kürdistan topluluğu kurma çalışmalarına, bölücübaşı terörist Abdullah Öcalan’ın faaliyetlerine, sözlerine ve mesajlarına yer veren site, Türk hacker topluluğu olan LG Hack Team yöneticileri tarafından izlenmeye başlandı.

Aralarında iş bölümü yapan Türk hackerlar, sözkonusu sitenin bulunduğu serverde güvenlik açığı buldu. Bu site için 2 program hazırladıklarını kaydeden hackerler, hazırlanan program sayesinde güvenlik açığından girerek www.kurdishplatform.org isimli siteyi çökertti. 2000 yılından bu yana sanalsuclular.com üzerinden yayın yapan LG Hack Team yöneticileri, yaptıkları sanal savaşlarla Türk bayrağını dalgalandırdıklarının altını çizdi.

LG Hack Team yöneticileri, özellikle Türk devletine yönelik yapılan saldırılara karşı her zaman sanal alemde sınır nöbeti tutacaklarını açıkladı.

LG Hack Team yöneticileri, sitenin çökertildiğini, dünyadaki bütün hacklenen sitelerin kaydedildiği www.zone-h.org adresinden görülebileceğini açıkladı.