PKK’ya eleman kazandırmaya çalışan 22 kişiye gözaltı

Sivas ve Tokat'ta eş zamanlı olarak düzenlenen operasyonda terör örgütü PKK'nın gençlik yapılanmasına eleman kazandırmak için çalıştıkları ileri sürülen 4'ü kadın 22 kişi gözaltına alındı.

Sivas ve Tokat Emniyet Müdülüğü Terörle Mücadele Şubeleri terör örgütü PKK / Kongre-Gel terör örgütüne yönelik operasyonlarını sürdürüyor. Her iki İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri bugün Cumhuriyet ve Gaziosmanpaşa üniversitelerinde eş zamanlı olarak operasyon düzenledi.

Operasyonda, PKK’nın gençlik yapılanması Yurtsever Özgür Gençlik Hareketi (YÖGEH) içinde faaliyet gösterdikleri tespit edilen 4’ü bayan toplam 22 kişi polis tarafından gözaltına alındı. Şahıslardan A.İ.Ç, E.A, İ.İ, A.B, V.A, E.A, E.E, E.A, M.D, K.A, R.İ, S.T, Ş.B, F.B, E.K, K.D, Ş.A, A.D, E.A, K.D, A.B, K.A ve Z.Y. ile birlikte çok miktarda örgütsel doküman da ele geçirildi. Gözaltına alınan şahıslardan A.İ.Ç’nin Tunceli Emniyet Müdürlüğü tarafından arandığı için bu ilin görevlilerine teslim edildiği açıklandı.

Şahıslar ilk olarak Sivas Emniyet Müdürlüğü’nde sorgulandıktan sonra Sultan 1. İzzettin Keykavus Devlet Hastanesi’ne götürülerek sağlık kontrolünden geçirildi. Ardından zanlılar geniş güvenlik önlemleri altında Sivas Cuhuriyet Başsavcılığı’na sevk edildi. Şahısların sorgusu ise halen devam ediyor.