Plaj Futbolu Ligi Fethiye etabı yarın başlıyor

Fethiye Belediyesi'nin ev sahipliğinde Türkiye Futbol Federasyonu tarafından düzenlenen Plaj Futbolu Ligi karşılaşmaları; 6-8 Eylül tarihlerinde Muğla'nın Fethiye ilçesinde yapılacak.

Fethiye Belediyesi’nin ev sahipliğinde Türkiye Futbol Federasyonu tarafından düzenlenen Plaj Futbolu Ligi karşılaşmaları; 6-8 Eylül tarihlerinde Muğla’nın Fethiye ilçesinde yapılacak.

8 takımın katılacağı ve 3 gün sürecek olan Plaj Futbol Ligi karşılaşmaları Çalış’ta bulunan Belediye Plaj Sporları Tesisinde yapılacak. İki grupta 10’ar dakikalık üç devre halinde oynanacak olan maçlar sonunda gruplarında birinci sırayı alan iki takım karşılaşacak.

Organizasyon hakkında bilgi veren Fethiye Belediyesi Başkan Yardımcısı Metin Talaş, Fethiyelileri haftasonunda Çalış plajına davet etti. Talaş, şampiyonayla ilgili, şu açıklamayı yaptı: “Türkiye Futbol Federasyonu Plaj Futbolu Şampiyonası’nın Fethiye etabı ilçemizde yapılacak. 6-7-8 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek Fethiye etabı ile Türkiye şampiyonunu belirleyecek sürece girilecek. 6-8 Eylül tarihleri arasında tüm halkımızı Çalış plajındaki plaj sporları tesisimize bekliyoruz.”

“ÇALIŞ İÇİN BU TANITIMLAR ÖNEMLİ”
Çalış Güzelleştirme Derneği Başkanı Mete Ay da bu ve benzeri organizasyonların Çalış plajının tanıtımı için önemli olduğunu söyledi.

Fethiye’nin artık turizmi sporla birleştirmeye başladığını anlatan Ay, “Çalış’ı spor aktiviteleriyle güzel bir tanıtım marketi olarak kullanıyoruz. Bunlar Belediyemizin sayesinde de oluyor. Fethiyespor’da burada çok önemli. Fethiye’nin de burada çok güzel bir tanıtımı yapılıyor.” ifadelerini kullandı.