Polat ‘başkanlığı düşünmüyor’

Memorial 11 Altın Adam Yarışması'na Mayıs ayının Altın Yöneticisi ödülünü almak üzere katılan Galatasaray Spor Kulübü 2. Başkanı Adnan Polat, Galatasaray'da başkanlığı düşünmediğini söyledi.

Takım olarak taraftar ve oyuncuların kutlamalara devam etmesinin normal olduğunu belirten Polat, “Takım olarak kimsenin beklemediği bir şampiyonluk elde ettik. Galatasaraylılar olduklarına, Fenerbahçeliler ise olamadıklarına şaşırdılar. Mucizevi bir şampiyonluk oldu. Başkanlığı düşünmüyorum. Bir görevim var ve onun başındayım. Biz de bir söz vardır. En önemli maç ilk oynayacağımız maçtır diye. O yüzden işime bakıyorum” dedi.

– YILDIZ OYUNCU ADAYI TRANSFER EDECEĞİZ –

Öncelikli olarak birinci kalitede bir ön libero olduğunu belirten Memorial 11 Altın Adam Yarışması’na ödülünü almak üzere katılan Adnan Polat, “Dış transferde yıldız oyuncu almayı düşünmüyoruz. Ben yıldız oyuncu değil, yıldız oyuncu adayı transfer ederim. Alacağımız oyuncunun da 23-24 yaşını geçeceğini sanmıyorum. Herkes şunu bilsin ki medyanın baskısına göre transfer yapmayacağız. Aceleci değiliz. Alt yapıdan genç oyuncuları takviye ederek yola devam edeceğiz” derken, şampiyon olmamış olsalar da Erik Gerets’i göndermeyi düşünmediklerini, çünkü bir çok zorluğa rağmen takımı geçmiş yıllardan bile daha fazla puana ulaştırdığını ve başarılı olduğunu söyledi.

– ÖMER ÇAVUŞOĞLU’NUN YAPTIĞINI YAPMAM –

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ın istifası ile ilgili yaptığı açıklamanın yanlış anlaşıldığını belirten Memorial 11 Altın Adam Yarışması’na ödülünü almak üzere katılan Adnan Polat, “Fenerbahçe ile her zaman iyi ilişkiler içindeyim. Ömer Çavuşoğlu’nun yaptığını asla yapmam. Benim için Fenerbahçe bayrağı kutsaldır” şeklinde konuştu.

– ERGUN GÜRSOY’UN ŞAMPİYONLUKTA PAYI BÜYÜKTÜR –

Ergun Gürsoy’un takım şampiyon olunca, taraftar da maçlara gelmeye başladı sözünü değerlendiren Memorial 11 Altın Adam Yarışması’na ödülünü almak üzere katılan Adnan Polat, ” Taraftarla aram iyidir. Yöneticiliğe ara verdikte sonra ilk defa yardım kampanyasıyla Galatasaray’a geri döndüm. Ergun Gürsoy’un bu şampiyonlukta payı büyüktür. Ne demek istediğini anlamadım. Nereye çekersen oraya gider. Bu konuyu daha fazla büyütmenin anlamı yok” diye konuştu.

– CORDOBA’YA YAPILAN AYIP –

Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören ile yedikleri yemeğin Cordoba’ya patladığını söyleyen Memorial 11 Altın Adam Yarışması’na ödülünü almak üzere katılan Adnan Polat, “Cordoba’ya yapılanlar haksızlık ve ayıp. Ülkesinde de rencide oldu. Bazen toplum olarak hiç düşünmeden hareket ediyoruz. Keşke o yemeği hiç yemeseydik. Az kalsın Şampiyonluğa da malolacaktı. Çünkü Beşiktaş’la oynadığımız maçta bu nedenle motive oldular” dedi.

– HAKİM DEĞİL, HAKEM OLSUNLAR –

Hakemlerle ilgili de konuşan Memorial 11 Altın Adam Yarışması’na ödülünü almak üzere katılan Adnan Polat, “Hakemlerimize güveniyorum. Göreve gelir gelmez bütün futbolcularımla görüştüm ve hakemlere itiraz etmemeleri gerektiğini söyledim. Hakemler sahada hakim değil, hakem olsunlar” dedi.