Polat: F.Bahçe dostluk gösterdi

Galatasaray Kulubü Başkanı Adnan Polat, pazar günü Fenerbahçe ile oynayacakları derbi maçı kazananın büyük avantaj yakalayacağını söyledi.

Cumartesi günü yapılacak seçim öncesinde yönetim kurulu listesini açıkladıktan basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Polat, “Biz her zaman söylüyoruz bizim için her zaman oynanacak maç ve yarış önemlidir. Bu nedenle cumartesi günü önce seçimimizi yapacağız. Kim kazanırsa kazansın kazanan Galatasaray olacaktır. Ben olmazsam diğer aday kazanırsa bizim başkanımızdır. Ona hizmet etmekten onur duyarız” dedi.

Derbi maçta kendi saha ve seyirci avantajlarını kullanmak istediklerini kaydeden Adnan Polat, sözlerini şöyle sürdürdü: “Özhan Bey’in rahmetli olmasıyla Fenerbahçe Kulubü camia olarak büyük jestte bulundular. Bayraklarını yarıya indirdiler. Onlara çok teşekkür ediryoruz. Rekabet birbirimizi kırıp geçiriyoruz ama edebi dostluğu herkese gösterdiler. Onları Ali Sami Yen Stadı’nda çok iyi ağırlayacağız”

Bir gazetecinin Bursaspor’un çıkışını hatırlatması üzerine Polat, “Bu konulara fazla girmek istemiyorum fakat derbi maçta iki takımında kaybetmeye tahammülü yok. Kazanan büyük avantaj sağlayacaktır. Kaybeden zirve yarışında büyük yara alır” diyerek sözlerini tamamladı.