Polatlı Belediyesi 100 bin ton asfalt atmaya hazırlanıyor

Polatlı Belediyesi bu yıl şehir içi yol çalışmaları için 100 bin asfalt atmaya hazırlanıyor.

Polatlı Belediyesi, şehir içindeki elektrik hatlarının yeraltına alınması ve şehir merkezindeki doğalgaz çalışmaları nedeniyle, bozulan cadde ve sokaklardaki yolların altyapı çalışmalarına başladı. İlk etapta bozulan caddelerin zemin düzenleme çalışmaları yapılacak. Asfalt dökme sezonunun başlamasıyla birlikte belediyenin bozulan yollar için bu yıl yaklaşık 100 bin ton asfalt kullanacağı belirtildi.

Hayal edilen Polatlı’nın inşaat halinde olduğunu ve bu çalışmaların bitmesi halinde Polatlı’nın yepyeni bir görünüme kavuşacağını belirten Polatlı Belediye Başkanı Yakup Çelik, “Verdiğimiz sözleri bir bir yerine getiriyoruz. Şu anda Polatlı’nın her tarafında bir inşaat çalışması yapılıyor. Parklar, dinlenme yerleri, cafeterya, taziye evi, yol yapım çalışmalar, alt geçit, içme suyu arıtma çalışmaları, ağaçlandırma gibi birçok çalışmaya bu yıl imza atıldı. Ve bu projelerin bir çoğu bitti. Devam edenlerde yıl sonuna kadar bitirilecek. Polatlı yıllarca hayali edilen konuma getirilecektir. Halkımızdan sabırlı olmalarını bekliyoruz.” diye konuştu. ^

Geçen yıl haziran ayında başlanan elektrik hatlarının yeraltına alınma çalışmaları ile şehir merkezi doğalgaz döşeme çalışmaları bitme aşamasına geldi. İhaleyi alan firma yetkilileri, çalışmaları hılı bir şekilde devam ettiğini ve en kısa sürede bitirileceğini söyledi.