Polis abi ve ablalardan eğitim

Konya Emniyet Müdürlüğü, ihmal ve istismara uğramış, suça karışmış ya da suça itilme riski taşıyan 300 çocuğa spor eğitimi veriyor.

Sürdürülen sosyal, kültürel ve sportif faaliyetler çerçevesinde Konya Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü ile İl Gençlik ve Spor Müdürlüğü işbirliği ile 300 çocuğa spor eğitimi veriliyor.

Yeni yetişmekte olan genç beyinleri spora yöneltmek ve bu sayede suçtan uzak tutmak isteyen kampanya “Suçlu çocuk yoktur, suça itilen çocuk vardır.” sloganı ile çocukların ilgisini çekiyor. Polisler, futbol, karate, judo, güreş, atletizm, masa tenisi, tekvando ve tenis dalları olmak üzere toplam 8 spor dalında çocuklara eğitim veriyor. Kampanyanın malzeme sponsorluğunu Emniyet Müdürlüğü, saha teminini ise İl Gençlik ve Spor Müdürlüğü sağlıyor.

Kampanya için yapılan yardımlar çerçevesinde 300 çocuğa takım eşofman, şort ve ayakkabıdan oluşan hediye paketleri dağıtıldı. Hediyeleri dağıtan ve çocukların büyük ilgisini gören Konya İl Valisi A. Atilla Osmançelebioğlu, “Gençlerimizin nezih bir aile ortamında, ahlaklı ve sağlıklı yetişmesini istiyoruz. Spor ahlakı ve sağlığı bir arada geliştirebilen önemli bir değerdir. Bu nedenle gençlerimizi spora alıştırmak için oluşturulan bu kampanya da emeği geçen tüm kurumlarımıza ve yardımsever vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

Konya Emniyet Müdürü Salih Tuzcu, Konya Miletvekili Halil Görgün ve Vali Atilla Osmançelebioğlu’yla birlikte çocuklara hediyelerini dağıttılar. Çocuklarla ilgilenen ve giydiği tişört ile çocukların ilgisini toplayan Salih Tuzcu, “Emniyet müdürlüğü olarak suçu önlemek ve suçluları yakalamakla birlikte vatandaşlarımızı suçtan uzak tutmakla da görevliyiz. Bu nedenle toplumun en önemli tabakası olan çocuklarımızı suçtan uzak tutmayı hedefliyoruz. ” diye konuştu.

Spor malzemelerine kavuşan çocuklar sevgilerini ve sevinçlerini “Yaşa vali baba, yaşa Salih baba” diyerek dile getirdiler.