Polis Açıl Şırnak Valisi Aparı’yı ziyaret etti

Şırnak'ın İdil ilçesine bağlı Magara Köyü yakınlarında 29 Ekim 2005 tarihinde PKK KONGRA-GEL terör örgütü tarafından kaçırılarak 110 gün sonra serbest bırakılan polis memuru Hakan Açıl Şırnak Valisi Selahattin Aparı'yı ziyaret etti.

Konu ile ilgili açıklama yapan Şırnak Valisi Selahattin Aparı “110 gün önce PKK KONGRA-GEL tarafından esir alınan polis memurumuz Hakan Açıl dün saat 13:30 sularında Habur Sınır Kapısı’ndan Türkiye ye getirilmiştir. Adli tahkikatların ardından sağlık kontrolünün ardından polis evinde misafir edildi. Gerekli ihtiyaçlarının ardından izinli olarak memleketine göndereceğiz” şeklinde konuştu.

68 gün Irak’ta kaldığını ve serbest bırakılana kadar öldürülme korkusu yaşadığını belirten polis memuru Hakan Açıl, “Üzerime silah doğrultularak kaçırıldığım için çok korktum. Ülkeme, aileme ve normal hayata kavuştuğum için çok mutluyum. Babamı görünceye kadar geri dönememe tedirginliği yaşadım. Şimdi çok mutluyum. Sabırsızlıkla anneme kavuşmak istiyorum ” diye konuştu.

Daha sonra valilikten ayrılan Polis Memuru Açıl, İl Emniyet Müdürlüğü’ne giderek izin işlemlerine başladı. İşlemlerin ardından Açıl, memleketi Eskişehir’e gidecek.