Polis ağaç parçasıyla cinayeti aydınlattı

Konya Emniyet Müdürlüğü, önceki gün sokak ortasında Medet Kocaker'i (36) sırtından bıçaklayıp, kafasına sert bir cisim vurularak öldüren 1'i kadın olmak üzere toplam 4 şüpheli şahsı yakaladı.

Edinilen bilgiye göre önceki gece merkez Karatay ilçesi Bulgur İmam Mahallesi eski İstanbul Caddesi’nde yerde yatan bir erkek cesedi bulundu. Cesedi yerde gören mahalle sakinleri 112 sağlık ekipleri ve polis ekiplerine haber verdi.

Olay yerine gelen ekipler, yaptığı incelemeler sonucu cesedin Medet Kocaker’e ait olduğunu, maktülün sırtından bıçaklanıp, kafasına sert bir cisim vurularak öldürüldüğünü tespit etti. Polis ekipleri, cinayet mahallinde maktülün kafasına vurulması sonucu kırılan ve ağaç sopasına ait olduğu tespit edilen bir parça buldu. Elde edilen deliller sonucu harekete geçen Asayiş Şube Müdürlüğü, Cinayet Büro Ekipleri Amirliği ekipleri, geniş çaplı bir araştırma başlattı.

Cinayete kurban giden Koceker’in yakın çevresini araştıran ekipler şüpheli gördükleri şahısları uzun süre takip etti. Şüpheli görülen şahısların evlerine yapılan baskınlar sonucu, cinayette kullanılan bıçak ve sopa ele geçirildi.

Öte yandan cinayet mahallinde bulan ağaç sopasına ait parçanın, şüphelilerin evinde yapılan aramalarda ele geçirilen sopayla uyum sağladığı öğrenildi. Ekipler, yaptıkları aramalar sonucu U.G (34), U.G’nin gayri resmi eşi D.G (41), KG (24) ve E.K (25) isimli şahısları gözaltına aldı.

Asayiş Şube’de sorgusu yapılan şüpheli şahısların verdiği bilgiye göre olay şöyle gelişti: U.G. birkaç gün önce kız meselesi yüzünden birkaç kişiyle tartışamaya girdi. Tartışma esnasında yoldan geçen Medet Kocakere, tartışmayı engellemek için araya girdi. Tartışmayı önlemek için araya giren Kocakere’ye sinirlenen U.G, Kocekere ile küfürlü tartımaya girdi. Kocakere ile küfürlü tartışmaya giren U.G ve arkadaşları, bunu kin meselesi yaparak ertesi gün, yolda karşılaştığı Medet Kocakere’yi sırtından bıçaklayıp kafasına sopayla darp ederek öldürdü.

Asayiş Şube Müdürlüğü’nde sorgusu yapılan cinayet zanlıları, Konya Numune Hastanesi’nde sağlık raporu alındıktan sonra, yargılanmak üzere adliyeye sevkedildi. Öte yandan, gözaltına alınan şahısların daha önce çeşitli suçlardan sabıkalı olduğu bildirildi.