Polis bir taşla iki kuş vurdu

Ankara'da Ulus'taki PTT binasına geceyarısında giren 3 kişi sabah saatlerinde polis tarafından farkedilince kaçmaya başladı.

Polis, kovalamaca sırasında şüphelenerek çevirdiği araçta rastladığı biri sabıkalı iki hırsızlık zanlısını da yakalayarak polis merkezine götürdü.
Alınan bilgiye göre, gece saatlerinde Ulus’taki PTT binasına hırsızlık amacıyla giren zanlılar herhangi bir şey çalamadan olay yerinden ayrıldı. Olayı farkeden vatandaşların ihbarı üzerine polis, harekete geçti. Keçiören Fatih Caddesi üzerinde zanlıların kullandığı aracı farkeden polisler dur ihtarında bulundu. Polisin dur ihtarına uymayan zanlılar Anadol marka otomobille kaçmaya başladı. Polis kamyonetin peşine düştü.

Fatih Caddesi’nden Aydınlıkevler’e, daha sonra Örnek Mahallesi’ne giren kamyoneti çok sayıda polis ekibi kovalamaya başladı. Peşlerine çok sayıda polsin düştüğünü gören zanlılar, gözdağı vermek için ellerindeki “sallama” tabir edilen bıçakları polislere gösterdi.

Uyarılara rağmen kamyonetle kaçmayı sürdüren zanlılar, Örnek Caddesi üzerine geldiğinde polis araçları tarafından sıkıştırıldı. Yakalanacağını anlayan zanlılar ellerindeki sallamalarla birlikte kaçtı. Kaçan zanlıların bulunduğu muhiti abluka altına alan ekipler, zanlılardan önce birini, daha sonra diğer ikisini yakaladı. Üstleri çıplak şahıslar, ekip otosuna bindirilerek emniyete götürüldü.

Öte yandan, yakalanan şahısların terkettikleri aracın yanına giden polis ekipleri çevrede dolaşan bir aracı da şüphelenerek durdurdu. Araçtan indirilen iki kişi mahalle sakini olduklarını söyledi. Sözkonusu şahısları inceleyen polis memurları aracın içinde “sallama” tabir edilen bıçak ile tornavida ele geçirdi. Şahıslar indikleri aracın kendilerine ait olduğunu ileri sürseler de aracın anahtarını bir türlü bulamadılar. Daha sonra aracın da “düz kontak” tabir edilen yöntemle çalıştırıldığı ve çalıntı olduğu anlaşıldı. İki şahıs gözaltına alınarak karakola götürülürken, yapılan sorgulama sonucu şahslardan birinin hırsızlıktan sabıkalı olduğu anlaşıldı.