Polis ceza yazinca isçiler yolu trafige kapatti

Adana'da tarim isçilerini tasiyan kamyona trafik polisleri ceza yazmaya kalkinca, isçiler D-400 karayolunu trafige kapatti.

Polis, çogunlugunu genç kizlarin olusturdugu 100’e yakin tarim isçisini tasiyan iki kamyona ceza yazdi. Bu sirada bazi isçiler, polislerin ceza kesmesini engellemek için kendilerini D-400 karayoluna atarak trafigi kapatmaya çalisti. Polislere direnerek gitmek istediklerini söyleyen isçilerden bazilari bayginlik geçirdi. Polis, taskinlik çikardiklari için 5 tarim isçisini emniyet müdürlügüne götürdü. Tarim isçileri, kendilerini evlerine minibüsle göndermek isteyen polislerle de zaman zaman tartisti.

Kamyon soförü Yunus Gölgelioglu (28), daha önce de kamyonla isçi tasidiklarini belirterek, “Benim suçum ne, kaçtir ceza yaziyorlar.” diyerek tepki gösterdi. Tarim isçilerinin karayolundaki taskinligini önlemek için çevik kuvvet polisleri de olay yerinde tedbir aldi. Trafik Denetleme Sube Müdürü Arif Yilmaz, daha birkaç gün önce isçi tasiyan bir kamyonetin trenle çarpistigini ve onlarca insanin hayatini kaybettigini anlatarak, isçilerin daha saglikli tasinmasi gerektigini söyledi. Trafik polislerini engellemek isteyen isçilerin tavrini anlayamadigini kaydeden Yilmaz, iki kamyona trafik kanunu geregince 92’ser milyon lira ceza ve 15’er gün trafikten men cezasi verildigini bildirdi.

Tarim isçileri, trafik sube müdürlügü ekiplerinin ayarladigi minibüslerle kamyonlardan indirilip minibüslerle Mersin’e gönderildi.