Polis Haftası etkinlikleri başladı

Samsun Emniyet Müdürlüğü, Emniyet Teşkilatı'nın kuruluşunun 161. yılı etkinlikleri çerçevesinde, Atatürk Kültür Merkezi Güzel Sanatlar Galerisi'nde polis sergisi açtı.

Sergide emniyet teşkilatını tanıtıcı afişler, resimler, buroşürler, emniyet birimlerinin faaliyetlerini tanıtıcı teknik cihazlar, araç-gereç ve personelin giydiği kıyafetler, birimlerde kullanılan silahlar ile emniyet mensuplarının eşlerinin yaptığı el işi eserler sergileniyor. Sergide, Özel Harekat polislerinin kullandığı ağır silahların bulunduğu stand, sergiyi gezenlerin ilgi odağı oldu.

Emniyet Müdürü Mustafa İlhan, polisin çok zor şartlarda çalışmasına karşın ulvi bir görev yaptığını söyledi. Açılış öncesi ‘Babamı Özledim’ içerikli kompozisyon okuyan Belediye İlköğretim Okulu öğrencisi Enes Eski, Emniyet Müdürü Mustafa İlhan ve davetlileri duygulandırdı.

Daha sonra Samsun Emniyet Müdürü İlhan, protokoldekilerle birlikte kurdeleyi keserek sergi açılışını gerçekleştirdi. Misafirlerin sergide bulunan standları dolaşmasının ardından ilköğretim okulları arasında yapılan “Polis” konulu resim şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Geçen yıllarda olduğu gibi bu yılda gösteri yapacak Kaçakçılık ve Organize Suçlar Müdürlüğü narkotik köpeği Bora’nın hasta olması nedeniyle gösteri iptal edildi.

Serginin açılışına Samsun Vali vekili Mustafa İngenç, Emniyet Müdürü Mustafa İlhan,19 Mayıs Polis Meslek Yüksek Okulu Müdürü Hüseyin Yılmaz, Samsun Garnizon Komutanı Naci Beştepe, Sosyal Hizmetler İl Müdürü Muharrem Soylu, İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok ve çok sayıda emniyet mensubu ile vatandaşlar katıldı.